Летальний інцидент з наркозом в Кам’янському: препарат приніс представник фармкомпанії

Летальний інцидент з наркозом в Кам’янському: препарат приніс представник фармкомпанії

Стали відомі деякі нові деталі трагічного інциденту, який трапився в 9-й міській лікарні в грудні 2019 року. Міська влада обмежила лікарям контакти з торгівельними представниками фармкомпаній.

Автор: Валентин Фіголь.

В грудні в хірургічному відділенні лікарні №9 стався інцидент: семеро пацієнтів після планових операцій відчули погіршення стану і були госпіталізовані до реанімаційного відділення обласної лікарні. Одна пацієнтка померла. За попередніми даними, погіршення викликане застосуванням препарату для наркозу «Дипрофол».

Препарат приніс до лікарні представник фармацевтичної компанії – з тих, що ходять медичними закладами і пропонують купувати в них ліки. Про це розповів Олександр Чернишов, перший заступник міського голови Камянського.

Олександр Чернишов, перший заступник міського голови

«Препарат мав всі необхідні документи, – зазначив О. Чернишов. – Лікар-анестезіолог досвідчений, і з сертифікатом препарату все гаразд, а вкололи – і все!..»

Розслідування грудневого інциденту з наркозом триває, і висновки робити зарано, відзначили учасники розмови – члени виконавчого комітету міської ради.

Деякі висновки з інциденту міське самоврядування зробило. На засідання міськвиконкому 29 січня готується проект рішення «Про обмеження для медичних працівників комунальних закладів охорони здоровя під час здійснення професійної діяльності».

Керівникам комунальних закладів охорони здоров’я міста
рішення наказує заборонити медичним працівникам:

  • одержувати неправомірну вигоду від торговців ліками,

суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво або реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення або їх представників.

– одержувати від торговців зразки ліків (крім випадків, пов’язаних з проведенням відповідно до договорів клінічних досліджень лікарських засобів або клінічних випробувань виробів медичного призначення).

– рекламувати лікарські засоби, у тому числі виписувати лікарські засоби на бланках, що містять інформацію рекламного характеру.

– рекомендувати пацієнтам окремі аптечні заклади.

–  спілкуватися з торговцями ліками та БАД в робочий час.

Це рішення приймається для того, щоб представники фармбізнесу не впливали на вибір ліків лікарями, зазначив Віталій Мандзюк, заступник начальника міськуправління охорони здоров’я.

«Як працюватиме це рішення на практиці? Невже головлікарі контролюватимуть своїх підлеглих?..» – ділились сумнівами одне з одним члени міськвиконкому.

Читайте також: