Скільки коштує цивілізоване збирання сміття в Кам’янському

Скільки коштує цивілізоване збирання сміття в Кам’янському

Приблизно 8 мільйонів гривень потрібно витратити з міського бюджету, щоб привести до ладу місця збирання твердих побутових відходів у житловому секторі і нейтралізувати звичку мешканців міста влаштовувати смітники там, де їм зручно.

Автор: Валентин Фіголь

Технічний та санітарний стан місць збирання твердих побутових відходів – популярна тема, коли мова заходить про благоустрій житлових територій. Адже мало кому до вподоби, коли сміття розкидано по прибудинковій території. А таке можна побачити в будь якому районі міста – огороджувати майданчики для збирання ТПВ в місті почали не так давно.

В 2020 році міська влада закладає в міські Програми фінансування заходів, скерованих на наведення ладу в сфері поводження з побутовими відходами. Зокрема, в Програмі розвитку житлового господарства, підготовленої на лютневу сесію міської ради, є побажання департаменту ЖКГ та капітального будівництва витратити на придбання, встановлення контейнерів для збирання ТПВ та благоустрій майданчиків для збирання ТПВ – 2 мільйони гривень в цьому році.

На капітальний ремонт майданчиків ТПВ (твердих побутових відходів) в Програмі закладено ще 2 мільйони.

Торік департамент ЖКГ збирав інформацію про стан майданчиків для збирання сміття, в тому числі і від депутатів міської ради. Зокрема, на засіданнях постійних депутатських комісій депутати називали адреси на своїх округах, а представники департаменту – записували та обіцяли не забути про саме ці майданчики.

Якраз через тиждень мають починатись засідання депутатських комісій. У мешканців-виборців, небайдужих до стану місць збирання сміття біля своїх будинків, є шанс нагадати про ці об’єкти своїм депутатам міськради.

Про цивілізоване поводження зі сміттям сказано і в екологічній Програмі, зміни до якої теж виносяться на розгляд сесії. Зміни, запропоновані департаментом екології, передбачають асигнування 4 мільйонів гривень на ліквідацію стихійних звалищ.

Раніше інформацію про стихійні звалища – точніше, про смітники, влаштовані мешканцями там, де їм зручно, збирали районні адміністрації і подавали до міського управління екології. Тепер, з ліквідацією райадміністрацій, департамент опиратиметься, зокрема, на інформацію від органів самоорганізації населення та небайдужих громадян.

Нагадаємо, що утворювати стихійні звалища – це порушення Правил благоустрою, тобто адміністративне правопорушення.