Рибоохоронці анонсують зміни до правил риболовлі в околицях Кам’янського

Щоб зняти напругу між рибалками, фахівці Державного агентства рибного господарства (надалі – Держрибагентства) пропонують зменшити зону заборони риболовлі в районі Середньодніпровської ГЕС, дозволити ловити рибу в затоці Калоша. Разом з тим, протягом тижня може відбутись офіційна заборона ловити рибу на снасть, яка «багрить» здобич гачками.

Автор: Валентин Фіголь.

Між законом та реалістю

Конфліктна ситуація з риболовлею в Калоші продовжується ще з січня. Нагадаємо, що скандал почався з того, що дехто з рибалок ловить на вудку чи щось подібне, а дехто «багрить рибу», тобто користується снастю, яка чіпляє рибу гачками за що прийдеться. При цьому частина риби травмується і потім гине у водоймі. Рибалки з вудками вимагали заборонити «багріння». Держрибагентство заборонило риболовлю в Калоші взагалі, але минулої п’ятниці, після чергової зустрічі з рибалками, знову дозволила. Рибалки з вудками незадоволені і кажуть, що рибоохоронці «пішли на поступки під тиском браконьєрів».

У січні браконьєрство в затоці набуло масового характеру

Заборона риболовлі в Калоші – не примха рибоохоронців, а вимога Правил любительського та спортивного рибальства, зазначив Василь Волков, начальник обласного управління Держрибагентства. Правила забороняють риболовлю на відстані 5 кілометрів вниз за течією від греблі ГЕС. В заборонену зону потрапляють і Калоша, і міський пляж, і Курилівський котлован…

Рибоохоронці дозволили рибалити в Калоші, бо пішли назустріч рибалкам, які обіцяли не користуватись забороненими знаряддями лову, акцентував В. Волков.

Василь Волков, керівник облуправління Державного агентства рибного господарства

Але тут є нюанс, яким залюбки користуються рибалки. Закон забороняє снасть, яка називається драк. Драк – це жмуток гачків, який тягнеться під водою, чіпляючи на своєму шляху рибу за що зачепить. А ще є снасть, яка називається «пуля», яка по суті теж може «багрити» рибу, але конструкційно відрізняється трохи від драку, тому не підпадає під заборону. Цим користуються рибалки-«пульщики»…

Та сама «пуля», використання якої стане забороненим

«Дуже важко користуватись законами та правилами, яким по 30 років, — каже пан Волков. – Засоби вилову та снасті вдосконалюються, а Правила риболовлі за ними не встигають!»

Чесним рибалкам обіцяють сприяти

Рибоохоронці замовили вченим експертизу: чи «пулю» можна віднести до заборонених знарядь лову? Якщо «пулю» визнають знаряддям, яке суттєво шкодить водним ресурсам – її заборонять, як драк чи електролов.

Також облуправління Держрибагентства ініціює зменшення зони забороненої любительської та спортивної риболовлі, щоб дозволити рибалити в Калоші та в межах Кам’янського.

«Ми йдемо назустріч рибалкам, — зазначив рибінспектор Костянтин Лопатін. – Але сподіваємось на їхню законослухняність. Ми наглядаємо за ситуацією в Калоші. Якщо рибалки багритимуть рибу – закриємо для них затоку!»

Ловіть рибу з дотримання правил

Звичайно, рибоохорона не встигає скрізь одночасно, визнають рибоохоронці: на всю Дніпропетровщину – всього 27 інспекторів… «Але ми намагаємось контролювати риболовлю, виявляти та припиняти незаконні дії, — зазначають рибоохоронці. – Тільки по ринках за день склали днями 8 протоколів. Виявили в «Кам’яному потоці» незаконних рибалок з 6 км сітки і півтонною незаконного улову…»

«З людьми треба спілкуватись, щоб тебе розуміли, — резюмує рибальські пристрасті В. Волков. – І люди вже починають розуміти».

Від редакції.

Як відомо з переписки у соцмережі, зустріч рибалок з рибоохоронцями спершу було призначено на минулу суботу. Але зустріч, несподівано для багатьох потенційних учасників, в тому числі і для ЗМІ, було перенесено на п’ятницю. Рибоохоронці пояснили, що зустріч відбулась тоді, коли було зручно більшості учасників (були присутні десь 150 рибалок).

Також при обговоренні ситуації рибалки писали про вплив на рішення рибоохорони якогось відомого колишнього банкіра. Рибоохоронці сказали, що не розуміють, до чого тут якийсь банкір і про який вплив мова.

Багріння на «пулю» підпадає під заборону

Тим часом у групі «Рыбалка в Каменском и окрестностях» сьогодні зявився опис «пулі» та методу лову на неї. Фахівці кафедри водних біоресурсів та аквакультури Дніпровського державного аграрно-економічного університету описали п’ять типів оснастки, яка часто використовується для багріння риби, у тому числі і два типи «пулі». За конструкцією та типом ловлі (багрінням), «пуля» визнана такою, що підпадає під заборону.

Тож тепер залишилось дочекатись офіційного рішення Держрибагентства. Висновок вчених вже направлений до цієї установи.

Читайте також: