У Кам’янському заборона на риболовлю в «Калоші» протрималась лише три тижні

У Кам’янському заборона на риболовлю в «Калоші» протрималась лише три тижні

Перші повідомлення про появу рибалок в затоці «Калоша» з’явилися ще у суботу, 8 лютого. А вже у неділю стало відомо, що Держрибінспекція зняла власну заборону, встановлену лише три тижні тому. Про це у фейсбук-групі «Рыбалка в Кеменском и окрестностях» повідомив Валентин Корж, адміністратор групи та один із багатьох рибалок-аматорів, які підтримали встановлення заборони на риболовлю в «Калоші», що діяла з 20 січня.

Автор: Сергій Гузь.

Браконьєрство в Калоші стало масовим

Нагадаємо, що заборона була відновлена (раніше вона завжди існувала у цій затоці) після масового сплеску браконьєрства, яке зафіксували рибалки. Відео та фоторепортаж викликали жваве обговорення серед мешканців міста, тож Держрибагентство відреагувало, заборонивши риболовлю в «Калоші» через те, що вона знаходиться в 5-километровій зоні греблі ГЕС.

Проте обмеження риболовлі дуже не сподобалось тим рибалкам, які використовували заборонені методи лову – драк або багріння на пулю. Вони підбурювали і інших рибалок зірвати заборону і масово вийти у затоку. З цього приводу 25 січня в «Калоші» відбулось зібрання рибалок з усіх боків, громадськості, представників рибінспекції та поліції.

Представники рибінспекції на зборах в Калоші 25 січня

Після дебатів на зборах здавалося, що усі прийшли до згоди: заборона на риболовлю в Калоші має тривати до тих пір, поки відповідні установи офіційно не заборонять «пулю», на яку багрінням ловлять, а часто просто калічать рибу. Самі ж рибалки домовились провести круглий стіл з рибінспекцією, аби узгодити правила риболовлі у цій затоці.

Та поки одні рибалки-аматори чекали на проведення круглого столу, писали листи та обговорювали перспективи створення якоїсь власної громадської організації, інші, схоже, почали шукати впливових людей, аби натиснути на керівництво рибінспекції.

Рибінспекція здалася під тиском

Відразу після зборів «Калоші» рибалки від імені групи надіслали листа Василю Волкову, начальнику Управління державного агентства рибного господарства України в Дніпропетровській області. Але на контакт з рибалками, як пише Валентин Корж, обласний керівник не йшов – ані телефоном, ані письмово, ані особисто.

«Ущемленные » и обиженные дракачи, убедившись, что на нас давить у них не получится – сконцентрировали свое внимание на рыбинспекции. Сначала собирались втихую, чтобы мы не знали, и угрожали инспекторам, – пояснив сьогодні перебіг подій останніх тижнів Валентин Корж. – Потом, по инсайдерской информации, Волкова на встречу попросили приехать “уважаемые” люди города, среди которых один очень известный экс-руководитель банка со связями в Киеве».

Ось на таку “пулю” багрять рибу в Калоші

Рибалки, що підтримували заборону, дізнались, що зустріч запланована на суботу, 8 лютого, тож запланували взяти у ній участь, аби не допустити відновлення браконьєрства в затоці. Однак потім з’ясувалось, що зустріч обласного керівника Держрибагенції і «впливових» рибалок відбулась напередодні у п’ятницю. Рибалок-аматорів про це перенесення зустрічі навіть не попередили, тож вони в суботу чекали рибінспекцію на березі «Калоші».

«Ну, понятно – в нашем присутствии им как-то неудобно было бы разрешить то, что две недели назад запретили, – робить висновки Валентин Корж. – К тому же – нужно отчитываться за работу по поводу запрета пули и метода багрения, а там, может так оказаться при проверке – конь не валялся и никто ничего по факту не предпринимает».

«Калоша» знову відкрита для браконьєрів

Як розвиватиметься ситуація далі – не зрозуміло. За чутками, рибалки, що домагалися зняття заборони, переконували керівництво рибінспекції в тому, що будуть дотримуватись правил риболовлі. Та чи значить це, що ту ж «пулю» знову не почнуть використовувати для багріння карася у промислових масштабах? Саме це три тижні тому можна було спостерігати в «Калоші». Поки що масовий вихід рибалок в затоку зупиняють морози.

Масовий вихід браконьєрів в Калошу напередодні нересту може завдати значної шкоди рибним запасам місцевих водойм

Редакція «Пильного погляду» розраховує отримати пояснення рибінспекції та має намір поспілкуватися з тим самим впливовим банкіром (про кого йде мова для рибалок міста здогадатися не складно).

Також ми очікуємо на реакцію екологічної громадської організації «Голос Природи», яка також підтримала заборону браконьєрства у цій затоці.

Читайте також: