Браконьєрство в затоці «Калоша» поблизу Кам‘янського зупинити не вдалося
Початок «літньої» рибалки на водоймах регіону знову загострив проблему браконьєрства у затоці «Калоша», на лівобережжі Кам‘янського. Тут знову щодня можна спостерігати більше сотні рибалок, які багрять карася та коропа. Та обласне керівництво Держрибагенції не бачить підстав для круглого столу з рибалками Кам‘янскього, але готове до спільних рейдів.
Автор: Сергій Гузь.
З різким потеплінням сотні рибалок потягнулися до берегів водойм в пошуках риби. В затоці «Калоша» це знову перетворюється на фанатичне винищення карася та коропа окремими рибалками. Вони використовують формально не заборонені снасті «пуля» та «відвідний поводок», якими просто багрять рибу, що косяками заходить у теплу воду затоки.

У четвер, коли в затоці гуляв сильний вітерець, на десяток чи півтора звичайних рибалок з вудками чи фідером, було більше сотні рибалок, які вздовж берега драли карася та коропа. На вудки риба клювала дуже слабенько, а от «на пулю» та трійний гак «ловилася» добре, дехто ніс додому по пів мішка.

У п’ятницю, коли вітер вгамувався, в «Калоші» значно побільшало традиційних рибалок з вудками. Але і браконьєрів у затоці було не менше, ніж напередодні. Та от що примітно: там, де сидять традиційні рибалки – так званих «драчунів» значно менше. «Поплавочники» погоджуються, що з браконьєрством, що розквітло у затоці – треба боротися.

А от керівництво обласного управління Держрибагенції взагалі не погоджується, що ті, хто ловлять карася чи коропа на «пулю» або «відвідний повідок» з потрійним гаком – браконьєри. У коментарі редакції Василь Волков, начальник цієї установи, заявив, що ці снасті не заборонені, а тому не можна вважати таких рибалок браконьєрами. Так само, на його думку, в існуючих правилах риболовлі не описаний метод лову «багрінням». І хоча в правилах записано, що «багріння» риби заборонене – через брак точного опису цього методу – складно довести в суді, що рибалки саме багрили рибу, а не ловили її якимсь іншим методом.

Не бачить підстав Василь Волков і для проведення круглого столу з рибалками Кам‘янського, про що домовлялися ще на зустрічі рибалок у січні цього року. Час від часу про обіцяний круглий стіл нагадує відомий у місті активіст і ветеран АТО Євген Найда, який був присутній на тій зустрічі і заступився за звичайних рибалок, аби їм дозволили ловити в «Калоші». «Якщо Найда хоче круглого столу, то хай його і організовує, – різко відповів керівник Держрибагенції на питання про зустріч, на якій би можна було обговорити цю проблему та знайти вихід із ситуації.
На думку представників рибінспекції, поки усі проблемні моменти не будуть унормовані, боротися з тими, хто порушує правила риболовлі – дуже складно.
Рибінспектори щодня бувають у затоці, але щоб притягнути когось за багріння, треба робити відео фіксацію порушення. Що теж не так просто, у чому ми неодноразово пересвідчувались. Браконьєри дуже негативно реагують на появу журналістів з камерою, нерідко погрожують розбити техніку або ж розібратися в інший спосіб.
Тож єдиний вихід, на думку рибінспекторів, це спільні рейди з залученням рибалок-аматорів та преси. Та чи принесе це результат – велике питання. Поки що ж можна констатувати, що ініціатива рибалок-аматорів щодо заборони браконьєрського вилову риби у цій затоці – повністю провалилася.
Читайте також: