День добровольця та зустріч заради допомоги аутистам в Кам’янському

Автопробігом та мітингом відзначили своє свято добровольці  Кам’янського. Тимчасом громадська організація «Освітній клуб» провела зустріч для родин з дітьми-аутистами.

Автор: Валентин Фіголь.

Заходи з нагоди Дня добровольця відбулись сьогодні на майдані Героїв. Зранку тут зібрались ті, хто добровільно брав участь в бойових діях на сході України, а також волонтери, які допомагали добровольцям.

Згадали загиблих побратимів, привітали живих нагородами та словами подяки. Поклали квіти до меморіалу Героїв.

Потім автомобілі з добровольцями поїхали містом на військовий цвинтар на Соцмісті, де поховані місцеві мешканці, загиблі в АТО.

Автопробіг на честь Дня добровольця а Кам'янському.

Опубліковано Валентином Фіголем Субота, 14 березня 2020 р.

Тимчасом в центральній бібліотеці проходила зустріч відомого громадського активіста з США Білла Петерса. Він аутист, який впорався зі своїм недугом, і тепер допомагає людям з цією проблемою по всьому світі. Білл, на запрошення людей, приїздить в родини з дітьми-аутистами і вчить батьків спілкуватись з ними.

Білл Петерс (в центрі)

Головне – ввести аутиста в суспільство, акцентує Білл. Аутист, якого ігнорують оточуючі, заглиблюється в себе ще більше і втрачає здатність до спілкування.

Соціалізовані аутисти можуть досягати чималого, зазначив пан Петерс. Подібні приклади є і в Кам’янському: на зустрічі був присутній молодий чоловік, який отримав вищу освіту і працює відеооператором.

До нашого міста Білла запросив громадський радник та засновник ГО «Освітній клуб» Дмитро Калінін. «До мене вже років зо два звертаються батьки дітей-інвалідів та дітей з хронічними хворобами, за захистом їхніх прав, — розповів Д. Калінін. – Я зрозумів, що проблеми особливих дітей потребують системного вирішення, і волонтерська допомога тут не зайва».

Д.Калінін.

Активіст поставив собі завдання – створити в місті середовище спілкування та взаємодопомоги родин з особливими дітьми: «Людям легше, коли вони не залишаються зі своєю бідою сам на сам, а спілкуються з такими самими родинами».

З Біллом в місті було кілька зустрічей: з представниками молоді, зі студентами та викладачами медичного коледжу і з родинами дітей-аутистів. «Люди дуже зацікавлені в співтворчості, — зазначає активіст Калінін. – Адже творчість розкриває внутрішні можливості особливих дітей».

Дмитро сподівається, що спілкування з паном Петерсом та між собою згуртує зацікавлених людей в Кам’янському навколо проблеми аутизму.