Карантин в Кам’янському почався не для всіх

Обмеження, запроваджені міським самоврядуванням вчора ввечері у зв’язку з посиленням карантину, ще не дійшли до свідомості мешканців міста. Зранку 18 березня представники влади ще не могли розповісти, хто та як  перевірятиме дотримання умов карантину.

Автор: Валентин Фіголь.

Заклади громадського харчування навіть в центрі міста закрились не всі. Дехто працює в режимі «на винос, з доставкою». «Поки нема роз’яснень від влади – працюємо так, як розуміємо…» — кажуть працівники закладів.

Ось такою оригінальною наліпкою кав’ярня у центрі міста попереджую своїх відвідувачів про зміну режиму роботи

Те саме відбувається на базарі. Речовий ринок відкритий, але торговців як на ньому, так і в інших місцях небагато. Дехто з торговців в масках, решта – без. Покупців, як і в звичайний будень – теж лише іноді трапляється людина в масці. «Читав, що маска не допомагає, або її треба дезінфікувати чи міняти кожні 2-3 години…» — так пояснив відсутність маски торговець старими книжками на стихійному ринку по вулиці Тагільській.

Аптеки обмежуть кількість відвідувачів, що можуть одночасно перебувати у приміщенні

Крамниці теж трапляються як відчинені, так і зачинені. Особливого пожвавлення в супермаркетах вдень не було помітно, але помітний брак солі на полицях. В невеличких продовольчих крамницях сіль є…

Центральний парк міста зачинений для відвідувачів

Ні міське самоврядування, ні поліція поки не можуть розповісти, хто і як буде контролювати виконання умов карантину. Посадовці кажуть, що чекають на роз’яснення «зверху» — як їм проводити перевірки та притягати порушників до відповідальності.

Мешканці міста кожен на свій лад трактують карантин

Контроль за виконанням умов карантину Постановою Уряду покладено на МВС та Національну поліцію.

Правоохоронці мають право під час карантину здійснювати рейди і перевіряти дотримання вимог уряду. За порушення умов карантину передбачено покарання від штрафів до кримінальної відповідальності.

Наприклад, стаття 325 Кримінального кодексу про порушення санітарних правил щодо запобігання інфекційним захворюванням передбачає штраф або обмеження волі до трьох років. А у разі, якщо це призвело до тяжких наслідків, порушення карається позбавленням волі терміном до восьми років.

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Зокрема, порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених, зокрема, законом «Про захист населення від інфекційних хвороб», а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями означатиме для громадян штраф:у сумі від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. до 34 тис. грн); на посадових осіб – розміром від двох до десяти тисяч НМДГ (від 34 тис. до 170 тис. грн).

Законом вносяться зміни до статті 325 КК України, якими передбачено, що за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням, якщо це спричинило або свідомо могло спричинити поширення цих захворювань,  передбачений штраф: від тисячі до трьох тисяч НМДГ (від 17 тис. грн до 51 тис. грн), або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років;або позбавлення волі на строк до 3 років. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, каратимуться позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.