Змусити забруднювачів зменшувати викиди намірилось міське самоврядування в Кам’янському

Керівництво міста зробить все необхідне для того, щоб ПАТ «ДМК» виконав усі природоохоронні заходи для реального поліпшення екологічної ситуації на території міста. Про це представники міського самоврядування нагадали керівництву металургійного комбінату на нараді, присвяченій розробці нової екологічної Програми Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

У зв’язку із закінченням терміну дії екологічної Програми Кам’янського на 2016-2020 роки, 1 грудня міський голова Андрій Білоусов провів робочу нараду з питань затвердження нової екологічної програми на 2021-2025 роки. Розгляд Програми заплановано на грудневу сесію міськради.

Найпомітніше в місті забруднення атмосфери, пишуть автори проекту нової екологічної Програми. «Техногенні геохімічні перетворення атмосфери та забруднення повітря – одна з найактуальніших проблем для міста.

Протягом 5 років (2015-2019) у повітрі м. Кам’янське спостерігається така тенденція: збільшення рівня забруднення повітря по двооксиду сірки, оксиду азоту, сірководню,  фенолу,  формальдегіду; на  тому  ж  рівні  залишились  величини середніх концентрацій по пилу, оксиду вуглецю, двооксиду азоту, аміаку». Найгірша ситуація, за даними місцевих екологів – у центрі міста.

Основне навантаження створюють екологічно-небезпечні об`єкти – промислові підприємства міста, які є основними джерелами забруднення навколишнього природного середовища.

Обсяги промислових викидів в атмосферу, за даними Програми, незначно зменшуються з початку 21 сторіччя.  Наприклад, у 2019 році щільність викидів у розрахунку на 1 км2 склала 603,9 тон проти 748,6 тон в 2018 році, обсяги викидів на 1 особу – 347,9 кг проти 428,5 кг в 2018 році.

Зменшення викидів, на думку авторів Програми, може бути пов’язано з економічними чинниками (простій підприємств): «Загалом показники викидів мають хвилеподібну динаміку, що свідчить про відсутність чіткої екологічної політики та планомірної роботи підприємств міста над вирішенням питань забруднення атмосфери». 

Найбільшої шкоди екології міста завдає «Дніпровський металургійний комбінат»: його 78 тисяч тон викидів на рік – це більше 90% всіх забруднень атмосфери в Кам’янському. Тому нарада пройшла за участю генерального директора ПАТ «ДМК» Олександра Підкоритова.

Про негативний вплив підприємства на місто і його жителів розповів заступник директора департаменту екології та природних ресурсів міської ради Володимир Кремінь. З зауваженнями та пропозиціями виступили секретар міської ради Наталія Ктітарова і голова профільної депутатської комісії Олександр Лукашов.

Учасники зустрічі домовилися звірити всі наявні екологічні дані і розглянути це питання перед затвердженням нової екологічної програми на 2021-2025 роки на січневій сесії міської ради.

Міському самоврядуванню бракує оперативних та об’єктивних даних про кількість та склад викидів в атмосферу. Тому важко розмовляти з забруднювачами про заходи зменшення викидів. Про це розповідав В. Кремінь депутатам міськради перед листопадовою сесією. Місто хоче, зокрема, залучити пересувну лабораторію обласного Центру екологічного моніторингу для замірів складу атмосфери біля заводів-забруднювачів. Також посадовці заявляють про намір запустити в роботу в березні 2021 року міську стаціонарну систему екомоніторингу.