«Карантинний журнал» Кам’янського: з маскою та без, дорожні ремонти, паралельні перевезення та раптові перевірки

«Карантинний журнал» Кам’янського: з маскою та без, дорожні ремонти, паралельні перевезення та раптові перевірки

Такого, як відбувається сьогодні, переважна більшість людей навіть не могла собі уявити. Вчора уряд заборонив ходити по вулицях без маски і більше, ніж по двоє осіб. Як відреагували мешканці міста на посилення заходів карантину – про це чимало розповіла коротка екскурсія в районі центрального ринку та результати перевірки крамниць у центрі міста.

Автор: Валентин Фіголь.

Центральний продуктовий ринок виглядає наче напівпаралізованим. Садові ножиці, наприклад, або церковну свічку купити є де, а лопату – зась. Чи треба мати «блат»?..

«Стихія» на провулку Мурахтова вишикувалась з інтервалом в пару метрів і здебільшого в масках. Біля входу в ринок з боку проспекту Свободи робітники міняють асфальт. Не можна сказати, що їх там не більше трьох, але дистанцію намагаються тримати.

На перехресті проспекту Свободи та вулиці Мурахтова жінка продає саморобні маски по 15 гривень за штуку. Придбав на згадку. «Онукам показуватиму, – жартує жіночка. – Як виживемо…»

На вулиці можна побачити людей в масках і без. Довелось побачити, як чоловіка не пустили в продуктовий магазин без маски. «І де я, к бісу, візьму зараз вам маску?..» – гарячкував невдаха-порушник карантину. Довелось підказати, де можна купити маску просто зараз…

На зупинці громадського транспорту до черги підійшов літній чоловік і промовив: «По 6 гривень по 23-му. Поїдемо, як скажете…» Четверо громадян одразу пішли за дядьком до його легкового авто, припаркованого за півсотні метрів південніше. Всі гуртом сіли в авто і поїхали.

На малолюдній вулиці Республіканській двоє молодих людей років по 18 затято цілуються посеред тротуару. «Живи швидко – помри молодим!..» – кричать їм з протилежного боку вулиці дорослі дядьки, які неквапно чвалають вулицею в кількості 4 осіб. Дядьки йдуть з боку «розливайки» біля Нової сцени міського театру. Заклад працює «через вікно», як написано на оголошенні.

Тимчасом Держспоживслужба разом з міською поліцію зробили раптову перевірку крамниць у центрі міста на дотримання карантинних правил. Виявилося, що продавці та власники магазинів правил не порушують, двічі на день роблять перевірку температури своїм працівникам, відповідно до графіку роблять дезінфекцію, мають засоби індивідуального захисту.

Цього разу перевіряли крамниці по проспекту Шевченка, де буде наступна – невідомо, але вона теж буде раптовою. Тож дотримуйтесь карантину і будьте здорові!