Заплатити за користування землею попросила міськрада Кам’янського власників великих заводів

Депутати міської ради на позачерговій сесії міської ради 3 квітня звернулись до великих землекористувачів з проханням не увільнятись від платежів до міського бюджету.

Автор: Валентин Фіголь.

Звернення міськради було одним з тих нагальних питань, заради яких зібрали позачергову сесію.  На сесію прийшли 32 депутати. В масках.

Депутати, серед інших питань, підтримали звернення до голови Верховної Ради України, до керівників і власників великих промислових підприємств Кам’янського. Міськрада просить їх не використувати пільгове право, яке визначається Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямовані на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-2019». Ця урядова пільга дає можливість не платити податок на землю під час карантинних обмежень,

Під час сесійного засідання депутати з різних політичних сил особисто звернулися до керівників містоутворюючих підприємств міста з проханням проявити добру волю і в повному обсязі сплатити податок на землю за березень 2020 року, щоб не наражати на небезпеку життєзабезпечення міста.

Депутати просили зауважити, що підприємства користуються міськими ресурсами і це здійснює негативний екологічний вплив на довкілля Кам’янського.

Міський голова зазначив, що міський бюджет може недоотримати десятки мільйонів гривень. А це великі гроші, враховуючи складні умови: необхідність додатково фінансувати сферу охорони здоров’я.

Раніше секретар міськради О. Залевський прогнозував, що бюджет може недоотримати приблизно 65 мільйонів гривень.

Прогнозоване недоотримання до сотні мільйонів гривень примушує вичікувати з початком запланованих робіт в житлово-комунальному господарстві. А, можливо, примусить переглядати масштаби та види робіт. Про це розповідав днями Олег Максименко, директор департаменту ЖКГ та капітального будівництва Кам’янського.

Нагадаємо: якщо мова йде про прогнозоване недоотримання 65-100 мільйонів гривень, то це приблизно 10-20% земельних платежів до міського бюджету за рік. Земельні платежі – другий за розміром наповнювач міського бюджету, після податку на доходи фізичних осіб.