Директор лікарні в Дніпрі оголосила голодування через відсутність грошей на заробітну платню

Безстрокове голодування оголосила Інеса Шевченко, генеральна директор обласної реабілітаційної лікарні. Голодувати вона почала 21 квітня через те, що влада не виплатила медичним працівникам заробітну платню.

Автор: Валентин Фіголь.

«По всій країні в багатьох лікарнях нема грошей. Є затримки по зарплатні. В лікарнях, де аванс виплатили, розуміють, що получки вже не буде», — написала І. Шевченко на своїй сторінці в ФБ.

За її словами, голодування — акція протесту на підтримку лікарів з усієї України, яким після початку другого етапу медреформи не доплачують зарплату.

Через реформу, яка почалася з 1 квітня, лікарі країни без заробітної плати. Зараз, якщо лікарні виплатили аванс, то на заробітну плату, за дуже маленьким винятком, грошей немає. Для того, наприклад, щоб медики Дніпропетровської області до кінця року отримували зарплату, треба 1,3 млрд грн державної субвенції, а нашому регіону виділили 300 млн. грн., тобто в 4,5 рази менше, розповіла пані Шевченко. 

«…я дійшла до межі злості та терпцю. Я не збираюся бути рабом і нікому не дозволю принижувати професію лікаря та медсестри!» — прокоментувала лікар свій намір.

Вона повідомила, що голодування, розпочате 21 квітня, безстрокове. Шевченко сподівається, що її протест підтримають колеги в Україні і за кордоном, хоча й каже, що нікого ні до чого не закликає. Це, за її словами, такий собі лікарський флешмоб: «Я голодую на робочому місці». «Скоро лікарі почнуть говорити. Шляху назад нема», — прокоментувала ситуацію в галузі охорони здоров’я директорка лікарні.

«Пацієнти, ми вас не покинемо!» — пообіцяла лікар.

 Другий етап медичної реформи почався з 1 квітня. Він передбачає введення принципу «гроші йдуть за пацієнтом» в установах, що надають спеціалізовану медичну допомогу. За рахунок цього принципу, за розрахунком уряду, зарплати лікарів також повинні вирости. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що 15,8 млрд грн, передбачені на доплати лікарям, які борються з коронавірусів, скоро перерахують.

«Я заявляю, что органы местного самоуправления, местные бюджеты, собственники больниц не могут повлиять на сложившуюся ситуацию с так называемой реформой и сами оказались заложниками этого театра абсурда» – І.Шевченко.

Вчора стало відомо від Дніпропетровської обласної ради, що область виділила 12,99  мільйонів гривень на винагороди та страхування робітників охорони здоров’я.

Дніпро та Кривий Ріг також отримали 8,7 мільйонів гривень як субвенцію обласного бюджету.

Майже 5 мільйонів зщ цих грошей виділені лікарні №21 міста Дніпро, 3,7 мільйони – криворізька лікарня № 1. Обласному центру невідкладної меддопомоги виділять 4,2 мільйони гривень. 167 тисяч гривень призначені медперсоналу, працюючому на блок-постах.

Про лікарів в Кам’янському в повідомленні облради не згадується.