Промисловість та бізнес у Кам’янському працюють і потребують робочої сили

Промисловість та бізнес у Кам’янському працюють і потребують робочої сили

Сьогодні економіка держави та міста без перебільшення є «другим фронтом». Від стабільної роботи підприємств та установ залежить не тільки обороноздатність держави, а й забезпечення мешканців міста роботою та доходами для життя. Про ситуацію з роботою промисловості міста у воєнний час, працевлаштуванням мешканців міста та переселенців відзвітували в департаменті економічного розвитку Кам’янської міської ради.

Перед війною промисловість зростала

Провідною галуззю в економіці міста залишається промисловість, тому домінуючим чинником стабільності міської економіки є стале функціонування провідних промислових підприємств

На початок 2022 року у промисловий комплекс міста входило 36 великих та середніх підприємств, на яких працювало 22 тисячі осіб, що становило 9,3% міського населення.

Провідними галузями промисловості міста є металургійне виробництво, хімічна та коксохімічна галузь, машинобудування та електроенергетика. При цьому за розрахунковими даними металургійне виробництво забезпечує близько 60% загального обсягу реалізованої підприємствами міста продукції, частка продукції підприємств хімічної та коксохімічної галузей становить близько 16%, машинобудування – 1,1%, виробництво неметалевої продукції – 3,5%, електроенергії – 4,3%.

Протягом 2021 року підприємствами промислового комплексу міста виготовлено 1,25 млн. тон коксу, 9,8 тис. тон литва сталевого, 547,2 тис. тон цементу, 417,5 тис. тон мінеральних добрив, випущено 496 вантажних вагонів, вироблено 1102,5 млн.кВт/год електроенергії.

Порівняно з підсумками 2020 року збільшилось виробництво литва сталевого в 3,5 рази, електроенергії на 51,5%, цементу на 8,2%, мінеральних добрив – на 5,4%. Виробництво коксу залишилося на рівні попереднього року. Відбулося зменшення виробництва вагонів магістральних на 36,7%.

У хімічній промисловості виробництво сечовини (карбаміду) становило 604,0 тис. тон (88,5% до показника 2020 року), соди каустичної – 24,9 тис. тон (113,2%), рідкого хлору – 11,4 тис. тон (152,2%), соляної кислоти – 32,5 тис. тон (92,2%), аміаку 414,5 тис. тон (87,3%).

Підприємства адаптується до воєнного часу

Щодо ситуації на основних підприємствах міста на теперішній час можна зазначити, що підприємствами були вжиті організаційні заходи з адаптації роботи в умовах воєнного часу, докладаються зусилля щодо збереження робочих колективів, забезпечення належних та безпечних умов праці.

Основне бюджетоутворююче підприємство міста ПРАТ “КАМЕТ-СТАЛЬ” працює в повному режимі, виробничий персонал задіяний в повному обсязі. Підприємство не припиняє працевлаштування, на вакантні посади працевлаштовуються як місцеві мешканці так і спеціалісти з числа переселенців, які працювали на ПАО “МК”АЗОВСТАЛЬ”.

АТ “ДНІПРОАЗОТ”, одне з найбільших підприємств хімічної промисловості країни, організувало свою роботу з урахуванням наявності потенційно небезпечних об’єктів та підтримує мінімальний технічний рівень. Скорочення працівників не проводиться, деякі служби переведені на скорочений графік роботи. Ситуація на підприємстві стабільна.

За інформацією Групи “ТАС” на ПРАТ “Дніпровагонмаш” у березні 2022 року виготовлено 37 вагонів, у квітні планує виготовити ще 50 вагонів. На підприємстві ведеться робота щодо пошуку нових джерел надходжень комплектуючих та металопродукції для забезпечення подальшої роботи підприємства.

ПрАТ”Дніпровський завод мінеральних добрив” працює у штатному режимі, добрива, випущені підприємством в березні, реалізовані аграріям для забезпечення посівної кампанії. У квітні підприємство на тиждень призупинить свою роботу для проведення профілактики обладнання. Після ремонтних робіт завод продовжить свою роботу, у травні-червні планується вироблення рідких компонентних добрив на замовлення аграріїв. Скорочень, звільнень та переведень працівників на неповний робочий час не проводилось.

Кам’янський цементний завод з початку воєнних дій призупинив свою діяльність у зв’язку з відсутністю замовлень на продукцію, протягом березня не випущено жодної тони цементу. У квітні планується випуск незначної кількості продукції. Працівники підприємства знаходяться у вимушеному простої, виплата заробітної проводиться згідно з нормами, передбаченими законодавством.

ТОВ ПП “ЗІП” також призупинив свою діяльність з декількох причин: наявність небезпечного виробництва, проблеми з постачанням сировини, скорочення збуту продукції. Працівники підприємства переведені на скорочений графік та отримують 2/3 заробітної плати. Наразі на підприємстві ведеться робота щодо отримання сировини для виробництва. У квітні-травні планується поступово розпочати роботу підприємства.

Підприємниці продовжують наповнювати бюджет

Одним з важливих чинників економічного зростання та зміцнення є розвиток підприємництва. З початку 2022 року здійснюють діяльність 1134 малих підприємства та 64 середніх підприємства. За даними Кам’янської державної податкової інспекції Кам’янського управління ГУ ДПС
у Дніпропетровській області загальна кількість фізичних осіб-підприємців на кінець 2021 року становила 10081 осіб, збільшення на 1,3% порівняно з початком року.

Із загальної кількості платників податків 41,9% або 6818 осіб (з яких 6250 – фізичні особи-підприємці, 568 – юридичні особи) є платниками єдиного податку, що забезпечує стабільне наповнення місцевого бюджету.

За видами економічної діяльності найбільша кількість підприємств малого та середнього бізнесу зосереджена у сферах послуг, оптової та роздрібної торгівлі, промисловості.

Сфера побутових послуг (перукарні, салони краси, ремонт одягу, хімчистка та ін.) більш ніж на 90% формується за рахунок приватних підприємців – фізичних осіб. Обсяги реалізації послуг підприємств побутового обслуговування демонструють щороку тенденцію до зростання, хоча кількість підприємств, які надають ці послуги, та чисельність працівників на них змінюються.

На початок 2022 року в місті здійснювали діяльність з надання побутових послуг 353 підприємств, на яких обліковувалось близько 1600 робочих місць. Впродовж 2021 року відкрито 10 підприємств сфери побуту, додатково створено 25 робочих місць.

У сфері торгівлі значна увага спрямована на підтримку вітчизняного виробника, реалізації якісної продукції, її безпеки для здоров’я споживачів, забезпечення належного торговельного обслуговування. Торговельне обслуговування проводиться через роздрібну торговельну мережу. На кінець 2021 року зареєстровано понад 2000 підприємств торгівлі, у тому числі: 1196 магазинів та супермаркетів, 356 об’єкти ресторанного господарства (17800 посадочних місць), 270 – підприємств дрібнороздрібної мережі (кіоски, павільйони), 280 підприємств сезонної дрібнороздрібної мережі, 18 – об’єктів оптової торгівлі, 11 підприємств-виробників харчової продукції, 14 об’єктів ринкового господарства.

Ринок праці Кам’янського

Стосовно стану справ на ринку праці у нашому місті – за статистичними даними протягом січня-березня 2022 року по Кам’янському міському центру зайнятості кількість роботодавців, що співпрацюють з центром зайнятості з питання укомплектування кадрами зростала та складає на початок квітня 2022 року 484 од., кількість вакансій у звітному періоді 1827 од., з яких 940 од. укомплектовано, що становить 51,5% від загальної кількості вакансій. Кількість актуальних вакансій на 01.04.2022р. складає 126 од. (до початку військових дій в базі даних налічувалось майже 500 од. актуальних вакансій).

Потребують працівників такі підприємства міста як АСОЦІАЦІЯ “БК “СПЕЦМЕТАЛУРГМОНТАЖ”, ДЕРЖАВНА УСТАНОВА “КАМ’ЯНСЬКА ВИПРАВНА КОЛОНІЯ (№34)”, КАМ’ЯНСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ, КЗ”ГІМНАЗІЯ №8″ КМР, КЗ”ДЕЦ”, КНП КМР “МЛШМД”, КП КМР “ТРАНСПОРТ”, ПРАТ “ДНІПРОВАГОНМАШ”, ПРАТ “ЮЖКОКС”, ТОВ “МЕТИЗ-БОЛТ”, ТОВ “ВТП “ТРИТОН”, заклади охорони здоров’я, навчальні заклади та інші.

Найбільший попит на ринку праці міста складають такі професії як викладачі, водії автотранспортних засобів, електромонтери, електрогазозварники, кондитери, кухарі, лікарі, перукарі, прибиральники, слюсарі-ремонтники, токарі, продавці, бухгалтери. Середня тривалість укомплектування вакансії становить 14 днів. На сьогодні ПОУ відновили прийом працівників та подання вакансій. Середня тривалість пошуку роботи становить 96 днів.

За період військового часу з 24.02.2022 з метою пошуку роботи до центру зайнятості найбільше звільнених осіб звернулось з ТОВ “АТБ-МАРКЕТ”, ТОВ “КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА “КВІТЕНЬ”, ТОВ “ЄРМАК ГОЛД”, ТОВ “КПД”, ТОВ “ТК “ДНІПРОВСЬКИЙ”, ПРАТ “ОРІЛЬ-ЛІДЕР”,
ТОВ “ОМЕГА”, КП “ТЕПЛОЕНЕРГО” ДМР, ТОВ “ПРОІНВЕСТ”, ПРАТ “ДНІПРОВАГОНМАШ”, КНП КМР  “МІСЬКИЙ КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР”, АТ “ДНІПРОВСЬКА ТЕЦ”, ПРАТ “КАМЕТ-СТАЛЬ”, ТЗОВ “ВЕСТ ОЙЛ ТРЕЙДІНГ”, ТОВ “АЛАН”, ТОВ “ЛОГІСТИК ЮНІОН” та інші.

Інформацію щодо масового вивільнення у 2022 році до міського центру зайнятості подали ПАТ «ДМК» на 7 осіб та КЗ «Центр надання соціальних послуг» Криничанської селищної ради – 9 осіб.

Продовжується робота із внутрішньо-переміщеними особами. Так, протягом січня – березня 2022р. мали статус безробітного 31 особа, з яких 12 осіб звернулось в період ведення військових дій. Працевлаштовано 7 осіб.  Станом на 01.04.22 продовжує перебувати на обліку в центрі зайнятості 23 особи, з яких всі отримують допомогу по безробіттю.

Протягом березня організовано виїзні заходи до місць розміщення внутрішньо-переміщених осіб з метою надання послуг щодо працевлаштування, консультацій законодавства з питань реєстрації в службі зайнятості. Організовано робоче місце у ЦНАПі для щоденної роботи фахівця відділу рекрутингу де особа, включаючи тимчасово переміщених осіб, може звернутись та отримати консультацію з будь яких питань, які входять до компетенції служби зайнятості, у тому числі щодо працевлаштування.