Уряд надасть гранти для відкриття малого та середнього бізнесу

Уряд надасть гранти для відкриття малого та середнього бізнесу

Проєкт «єРобота» уряд України презентує як платформу для підтримки економічно активних українців, які хочуть лишитись і працювати вдома. 

«Шість грантових програм, представлених минулого тижня – це основа нашого великого проєкту «єРобота», який дозволить кожному, хто має бажання, навички та план, запустити власну справу, розширити свій малий або середній бізнес, а також розпочати нову кар’єру», – прокоментував презентацію Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України.

Проєкт об’єднує серію програм фінансової державної підтримки різних актуальних напрямків бізнесу.

Так, у межах програми «єРобота» держава надасть до 8 млн грн безповоротних грантів на створення й розвиток переробних підприємств. Це можуть бути підприємства у сфері деревообробки, меблевого виробництва, металообробки, агропереробки, виробництва будматеріалів тощо.

Уряд затвердив також програми грантової підтримки стартапів і навчання спеціалістів у сфері ІТ.

«Україна — це країна, яка має живе інноваційне середовище й величезний потенціал для інноваційного бізнесу. Тож ми зацікавлені в тому, аби кількість ІТ-фахівців надалі збільшувалася», – зауважив Д. Шмигаль.

Українці, які хочуть запустити новий бізнес, зможуть отримати завдяки «єРоботі» безповоротні гранти до 250 тисяч гривень.

Будь-який українець, який не працює на інших підприємствах, не веде інший бізнес, має бізнес-план і тверді наміри розпочати власну справу, може розраховувати на підтримку держави, наголосив прем’єр-міністр: «Ми плануємо видати 20 тисяч грантів за рік на запуск будь-якого мікробізнесу, як то пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр, СТО, монтажні роботи тощо».

На виконання проєкту «єРобота» український Уряд затвердив ще й програми безповоротних грантів для аграріїв на створення садів і теплиць.

Так, за програмою часткової компенсації вартості створення теплиць розмір гранту становитиме від 5 до 7 млн грн. Учасниками програми можуть бути, як приватні підприємці, так і аграрні компанії й фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю, не менше як на 25 років.

Також аграріям надаватиметься від 300 до 400 тисяч грн на 1 гектар садів – це близько 70% від середньої вартості висадки. Кошти надходитимуть на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо.

«Ми хочемо, аби люди залишалися жити та працювати в Україні. Бачили тут можливості й перспективи. Саме на це і спрямована програма «єРобота», – резюмує запуск проєкту пан Шмигаль. – Поступово в Дії з’явиться можливість та деталі, як податися на кожен із цих грантових проєктів. Все буде зручно, швидко і прозоро».