Експрес-тести від коксохіміків, нелегальний кафетерій та страшна байка про «благодійників-отруювачів» в Кам’янському

Дніпровський коксохімзавод передав медпрацівникам 2 тисячі експрес-тестів на коронавірус. Поліція виявила в місті заклад громадського харчування, який працював у карантин.

Тимчасом пенсіонери розповідають одне одному страшну історію про зловмисників, які приспали жертву, щоб обібрати квартиру. Поліція каже, що вперше чує про таке.

Автор: Валентин Фіголь.

Приватне акціонерне товариство «Дніпровський коксохімічний завод» передало медикам міста нову партію експрес-тестів.

Сьогодні представники підприємства передали 2100 експрес-тестів Центру первинної медико-санітарної допомоги №3. В умовах, коли на наявність вірусу необхідно перевіряти людей з симптомами пневмонії та коронавирусу, а також всіх контактних людей, тести вкрай необхідні.

«Ми вдячні компанії Метінвест, її акціонерам Рінату Ахметову і Вадиму Новінському за істотний внесок в боротьбу з пандемією. Передані сьогодні Центру вкрай дефіцитні експрес-тести дозволяють швидко визначити — інфікована людина чи ні. При підтримці бізнес-партнерів місто в достатній мірі забезпечено всім необхідним для боротьби з коронавірсом», — зазначив Олександр Чернишов, перший заступник міського голови Кам’янського.

Раніше Дніпровський коксохімічний завод передав засоби індивідуального захисту для працівників медичних установ: респіратори і маски з високим класом захисту; костюми захисту від біологічно небезпечних речовин; медичні окуляри; антисептик для обробки рук. Госпітальній базі по боротьбі з коронавірусом (міська лікарня №7) було передано 3 тисячі експрес-тестів.

«Компанія продовжує надавати системну допомогу місту. 15 квітня ми передали 3000 експрес-тестів Міській лікарні №7, яка визначена як базова в Кам’янському для лікування пацієнтів з коронавирусною інфекцією. Сьогодні ми передаємо 2100 тестів, які будуть використовуватися для проведення первинного скринінгу хворих з підозрою на COVID-19. Таким чином, сімейні лікарі міста забезпечені ефективним інструментом діагностики захворювання», — розповів Євген Дідусь, генеральний директор ПрАТ «ДКХЗ».

Сьогодні поліцейські повідомили про те, що, перевіряючи дотримання обмежень, виявили в місті працюючий заклад громадського харчування. Кафетерій продовжував працювати в карантин. Поліція припинила діяльність закладу і склала протокол за порушення умов карантину по ст. 44-3 КУпАП.

Тимчасом читачі сьогодні розповіли історію, яку переповідають одне одному місцеві пенсіонери, як правдиву.

Справа начебто на Соцмісті. Дзвінок у двері до самотнього пенсіонера. Люди за дверима пояснили, що роздають захисні маски та рукавички. Безкоштовно. Пенсіонер впустив в помешкання двох молодих жінок. Вони дали йому кілька різних масок і сказали: «Ось, міряйте і вибирайте, яка Вам підійде». Дядько приміряв маску… і втратив свідомість. Коли прийшов до тями за кілька годин, то побачив, що помешканні обікрадене.

Це байка, кажуть поліцейські – принаймні, до поліції ніхто з таким не звертався. Але, як зазначають правоохоронці, «нема диму без вогню». А хлороформ, нагадують фахівці, використовується як для дезінфекції, так і для того, щоб швидко «приспати» людину чи тварину.