Об’єднання задля збереження послуг: міськрада Кам’янського затвердить реорганізацію медзакладів

Об’єднання задля збереження послуг: міськрада Кам’янського затвердить реорганізацію медзакладів

Низку питань щодо реформування медичної інфраструктури міста розгляне травнева сесія міськради Кам’янського. Сьогодні проекти рішень почали розглядати в постійних депутатських комісіях міськради.

Автор: Валентин Фіголь.

В порядку денному травневої сесії міської ради, яку саме почали обговорювати депутати з авторами проектів, кілька питань щодо розвитку медичних послуг в Кам’янському.

Міськрада розгляне зміни до Програми «Здоров’я населення Кам’янського». Як пояснив Олександр Залевський, секретар міськради, управління охорони здоров’я підготувало проект рішення, в якому передбачається фінансування певних заходів: зокрема, придбання нового обладнання для медичних закладів. Затверджуючи ці заходи, міське самоврядування отримує не тільки нове обладнання для медиків. Справа в тому, що сьогодні деякі медичні послуги в місті не можуть отримати бюджетного фінансування з НСЗУ через те, що медичні заклади не мають сучасного обладнання, яке б відповідало певним технічним вимогам. Це, наприклад, кардіологічна служба. А з новим обладнанням наші лікарі зможуть претендувати на фінансування через угоди з НСЗУ.

Також місто бере на себе фінансування комунальних послуг медичних закладів, і кількох медичних послуг, які не входять до угоди с НСЗУ через те, що такі послуги держава не фінансує. Наприклад, в переліку послуг є лише невідкладна та дитяча стоматологія. Місто візьме на себе фінансування лікування зубів у кам’янчан віком 16-18 років. Загальний обсяг фінансування змін та оновлень – близько 15 мільйонів гривень.

Міська рада розгляне приєднання Центру здоров’я та медицини спорту до лікарні №5. Як вже писав «Пильний погляд», держава не фінансує послуги, які надає Центр – фізіотерапію та медичну статистику. Тому, щоб зберегти ці послуги, Центр буде приєднано до лікарні №5, яка надає послуги з реабілітації, як і Центр.

Ще раніше міська рада приєднала дитячу лікарню №6 до міської лікарні №9. На травневій сесії рада затвердить передавальний акт майна оптимізованої лікарні та зміни до установчих документів лікарні №9. Лікарня №9 збільшить свій статутний капітал на 5,5 мільйонів гривень за рахунок майна дитячої лікарні, і внесе відповідні зміни до свого статуту.

Ще один медичний проект – затвердження статуту комунального некомерційного підприємства КМР «Міський консультативно-діагностичний центр» в новій редакції. До переліку послуг, які надаватиме консультативно-діагностичний Центр, додаються ще кілька. Ці послуги надаються в інших поліклініках, але теж не фінансуються НСЗУ як діагностичні. Якщо об’єднати  діагностичні послуги з консультаційними в одному закладі, то це в майбутньому дасть змогу претендувати на державне фінансування, сподіваються автори проекту.

Міський консультаційно-діагностичний центр сьогодні розташований в будівлі поліклініки колишньої СМСЧ ПХЗ на проспекті Аношкіна. Майновий комплекс СМСЧ міське самоврядування забрало в комунальну власність, але ще не вирішило, що з ним робити. Втім, майно охороняється.

Об’єднання медичних закладів відбувається так, що пацієнти не відчули погіршання якості та згортання кількості послуг, зазначив О. Залевський, і щоб зберегти фахівців в медицині.