Життя та смерть під сонцем на клумбах Кам’янського

Спеку пережити важко не лише людям, а й іншим живим істотам. Зокрема, не вижити без допомоги людей і рослинам, що прикрашають клумби в громадських місцях.

Автор: Валентин Фіголь.

Полив лишається єдиним засобом порятунку квітів на міських клумбах від неминучої загибелі під палючим сонцем.

Поливати зелені насадження в новоутвореному сквері по вулиці Глаголєва – таке розпорядження видав на минулому тижні міський голова Кам’янського Андрій Білоусов. Голова розпорядився, щоб КП «Благоустрій» організувало полив на території 1200 квадратних метрів в сквері в районі будинків №13 та 15 по вулиці Глаголєва. Тут, нагадаємо, торік за 2,7 мільйонів гривень було споруджено новий сквер: вирубані старі дерева, забрукована нова алея, змонтовано дитячі майданчики і 3 фонтани. Сьогодні ці фонтани привертають увагу людей навіть в спеку, коли сквер загалом порожній, бо лавочки стоять на осонні.

До цього КП «Благоустрій» організовував поливання на клумбах в центральній частині міста та на проспекті Свободи. Щоранку поливомоєчний автомобіль їздить містом і поливає клумби.

Без щоденного поливу квіти на клумбах приречені, вважають фахівці. Тим більше, що здебільшого квіти посаджені занадто рідко – чорнобривці треба саджати по 40 штук на квадратний метр клумби, зауважує Олександр Воронін, власник садового центру «Дворик». Великі проміжки голої землі між квітками швидко нагріваються сонцем, вода випаровується і рослинам її не дістається. Тому, нагадують знавці,якщо поливати рослини один раз на день, то краще робити це ввечері, коли сонце сідає. Так більше води всотається в грунт, і живильну вологу вип’ють рослини. До того ж при ранковому поливі трапляється, що активне випарування води вдень шкодить рослинам, «варить» їх в гарячому вологому повітрі.

Там, де квіти не поливають, їхня доля сумна. Наприклад, на клумбах перед залізничним вокзалом рослини вже посохли.

На одній з привокзальних клумб місцева мешканка Тетяна Василенко провела експеримент: сама посадила квіти і поливала їх. Але перед минулими вихідними хтось закидав клумбу камінням з бруківки, частково знищивши зелені насадження. Видно, заквітчані клумби подобаються не всім кам’янчанам та гостям нашого міста.

Без води, до речі, гинуть не лише рослини, а і тварини. Зоозахисники закликають людей не бути байдужими і залишати на вулиці посудини з водою (обрізані пластикові пляшки, наприклад), щоб птахи та тварини мали де вгамувати спрагу.