Погода в Кам’янському: примхи та різкі зміни почастішають

Погода в Кам’янському: примхи та різкі зміни почастішають

В Україні зміни клімату вплинули на кількість і інтенсивність опадів, які стали випадати більш нерівномірно – «то пусто, то густо». Такі примхи погоди в майбутньому будуть тільки збільшуватися, попереджають метеорологи.

Зростання перепадів від посухи до шквальних вітрів та опадів в Україні спостерігається протягом останніх десятиліть, що пов’язано зі збільшенням інтенсивності перемішування шарів атмосфери. До цього призводить підвищення температури в помірних широтах, де досить багато вологи, розповіла  завідувачка відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух. Зростає різниця температур між нагрітими та охолодженими шарами повітря: гаряче підіймається вгору, витіснене холодним.

«Швидкість потоків повітря зростає, через це утворюються шквали. Частіше почав випадати град, фіксуються випадки, коли його діаметр досягає розміру з волоський горіх», – пояснила вона.

Середнє підвищення температури в Україні відбувається інтенсивніше, ніж в Західній Європі, а кліматичні зміни в останні роки у нас помітніші. Тому вірогідність появи та інтенсивність гроз, злив, шквалів і смерчів збільшується.

«Підвищення середньої температури повітря за рік у нас значно перевищує темпи зростання глобальної температури по всьому європейському континенту, вона буде підвищуватися і надалі», – прогнозує метеоролог.

При цьому метеорологи бачать не тільки тенденцію до збільшення інтенсивності опадів, а й до збільшення тривалості днів без дощів.

Синоптики Цнтру досліджень гідрометеорології розповіли, що в регіонах може спостерігатися різна інтенсивність дощів: десь заливає, десь стоїть посуха.

Кілька років тому в Укргідрометцентрі з’явився новий індикатор визначення погодних явищ.

Існує три типи загрозливих явищ, кажуть синоптики: небезпечне метеорологічне явище, а також стихійне явище другого або третього порядку. Ще 2 років тому стихійних явищ третього порядку, найнебезпечніших, у нас в країні не спостерігалось. А тепер фіксуються стихійні явища третього порядку, хоч і поки нечасто.

Синоптики прогнозують, що інтенсивні опади будуть спостерігатися по всій Україні, але Карпатський регіон є найбільш небезпечним, так як там випадає найбільше опадів по країні.

«Якщо ми говоримо про можливі підтоплення і інтенсивні опади, то вони будуть спостерігатися на всій території України», – говорить пані Балабух.

Ще одна особливість сильних локальних злив в тому, що спрогнозувати їх заздалегідь майже неможливо, а отже, і підготуватися до руйнівних наслідків від негоди немає можливості.

Нагадаємо, у вівторок, 7 липня, в багатьох регіонах України очікується погіршення погодних умов, оголошено штормове попередження.