Повернення спорту з карантину у Кам’янському буде не швидким

Вчора, 14 липня, в Кам’янському управлінні молоді та спорту міськради пройшла робоча нарада щодо виходу спортивних секцій з карантину та відновлення тренувань. Нагадаємо, на минулому тижні керівники кількох міських спортивних федерацій звернулися до влади з проханням провести таку зустріч. Через карантинта закриті спортзали спортсмени, що мали видатні результати на змаганнях, не можуть ефективно підтримувати форму. Тож їх наставники вважають, що місто, аби не втратити спортивні досягнення, має відкрити спортивні зали комунальних освітніх закладів для тренувань. Та, з’ясувалося, швидко зробити це не вдасться.

Автор: Сергій Гузь.

У робочій нараді взяли участь представники спортивних федерацій, що підписали звернення до влади, керівник міського управління молоді та спорту Едуард Коряк та начальник управління з надзвичайних ситуацій Володимир Байдуж.

Володимир Байдуж

Почалася нарада з гарної новини. Володимир Байдуж повідомив, що зараз у місті всього лише 1 хворий на коронавірус. Усі зародки захворювання подавлені. Але, міська комісія з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТБНС) не може самостійно прийняти рішення про відкриття спортзалів у школах для тренувань. Не може цього зробити і управління молоді та спорту, хоча також зацікавлене у відновленні роботи спортивних секцій. Це питання знаходиться в компетенції регіональної комісії по ТБНС. Видно було, що такий несподіваний початок наради дещо розчарував тренерів.

Проблема у тому, що в умовах адаптивного карантину уряд переклав відповідальність за карантинні заходи на регіональні комісії з ТБНС. Вони, в залежності від епідеміологічної ситуації у кожній області, посилюють або послаблюють карантинні обмеження.

Наша область входить в шістку тих, де показники захворюваності найнижчі. А в місті ситуація з корона вірусом ще краща, навіть порівняно з іншими населеними пунктами Дніпропетровщини.

Уряд своїми постановами дозволив тренування спортсменів, хоч і з певними карантинними застереженнями. Працюють спеціалізовані та комерційні зали, дитячі юнацько-спортивні школи (ДЮСШ), там відбуваються тренування і жодних заражень корона вірусом не зареєстровано. А от спортзали в школах, де свої тренування проводять багато спортивних секцій Кам’янського – досі закриті. Бо, формально, ці спортзали відносяться до системи освіти, де заняття зупинені через карантин.

Євген Колішевський

«Багато секцій в цих умовах працюють неофіційно, тренування все одно проводяться. Але в таких умовах ситуація дуже швидко може вийти з-під контролю, — пояснив Євген Колішевський, керівник Кам’янської федерації кіокушин-канкарате. – Ми пропонуємо відновити легальну роботу секцій, аби можна було і тренуватись, і виконувати усі карантинні заходи, в тому числі вимоги по санітарним умовам і техніці безпеки».

З’ясувавши деталі проблеми, що постала перед спортсменами у Кам’янському, учасники наради почали шукати вихід із ситуації.  Аби відновити тренування у спортзалах комунальних освітніх закладів – треба отримати дозвіл регіональної комісії з ТБНС. Тож учасники наради вирішили спільно підготувати звернення до обласної держадміністрації.

Як швидко обласна комісія розгляне таке звернення – поки невідомо. Формально будь-яке звернення від громадських організацій може розглядатись протягом місяця. До того ж, в планах уряду продовження карантину щонайменше до 14 серпня 2020 року. Тож учасники наради вирішили, що саме ця дата буде орієнтовною у зверненні до області.

«Якщо обласна комісія з ТБНС надасть рекомендацію на своєму рівні відкрити у Кам’янському спортзали для тренувань, я готовий переконати кожного члена міської комісії з ТБНС підтримати це рішення», — запевнив тренерів Володимир Байдуж.

Едуард Коряк

Так само у підтримці спортсменів заявив і Едуард Коряк, який у разі позитивного рішення області готовий взяти на себе перемовини з міським департаментом з гуманітарних питань. «Ворогів тут у вас немає» — заявив керівник управління молоді та спорту.

Нарада залишила подвійне відчуття у тренерів. З одного боку, ситуація наче прояснилася і зрозуміло, куди і з чим звертатися. З другого боку, учасники наради не приховували, що вся проблема у тому, хто візьме на себе відповідальність за ситуацію зі здоров’ям спортсменів. Адже якщо хтось заразиться короновірусом, то обов’язково постане питання відповідальності.

Тим не менш, керівники спортивних федерацій Кам’янського мають намір продовжити працювати над тим, аби якнайшвидше відновити повноцінну роботу спортивних секцій.

Читайте також: