Нерестові заборони для рибалок почалися в Україні

Нерестові заборони для рибалок почалися в Україні

На цьому тижні починають діяти заборони на вилов риби у водоймах Дніпропетровщини та України загалом. З понеділка, 11 квітня, діють обмеження для рибалок-любителів, а з 16 квітня забороняється і промисловий вилов риби. Заборону встановлено територіальними управліннями Держрибагентства на час нересту.

Автор: Валентин Фіголь.

Загальні обмеження

Тривалість нерестової заборони визначена для кожного регіону та водойми. Період початку та закінчення заборони в областях може відрізнятися, це залежить від погодних умов Детальніше про терміни заборони в регіонах можна побачити тут: https://bit.ly/3vaPN8n

Також починається заборона на вилов раків. Для збереження та охорони раків у період їх спарювання та виношування ікри, у більшості українських водойм діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

На Дніпропетровщині нерестові обмеження для любительської та спортивної риболовлі починаються з 11 квітня, а заборона на промисловий вилов – з 16 квітня.

Нагадаємо, що категорично заборонена будь-яка любительська чи спортивна рибалка з човнів у нерестовий період. Ця заборона встановлена як військовою адміністрацією області, так і Держрибагентством.

Де на Дніпропетровщині ловити можна

Для любителів риболовлі дозволено рибалити з берега однією вудкою з одним гачком виключно на дозволених ділянках водойм. Відповідно до додатку 1 наказу Дніпропетровського рибоохоронного патруля, дозволено любительську рибалку на берегах Кам’янського та Дніпровського водосховищ та річках області – в межах міст та населених пунктів за виключенням нерестових ділянок.

Нерестові заборони для рибалок почалися в Україні - ФОТО

Відповідно до додатку 2 цього наказу нерестовими ділянками поряд з Кам’янським є:

  • На правому березі Дніпра від Аул до Романкового;
  • На лівому березі Дніпра від каналу Дніпро-Донбас до лівобережного житлового масиву;
  • Затока Калоша;
  • Миколаївські плавні за межами природного заповідника «Дніпровсько-Орільський»;
  • Карнаухівська затока з озерами півострова Гречаний.

Більш детально з розташуванням заборонених для рибалки ділянками та їх точними межами можна ознайомитися за посиланням (дивись додаток 2 до наказу) або на інтерактивній мапі.

Нагадуємо, що у зв’язку з воєнним станом та військовими діями в країні, можуть бути встановлені окремі обмеження на доступ до берегової лінії в цілях оборони держави, наприклад, біля мостів, блокпостів чи інших ділянках.

Браконьєрів та порушників каратимуть

Наразі рибоохоронні заходи на водоймах проводяться держінспекторами з урахуванням безпекової ситуації у регіонах України, позицій військових державних адміністрацій, із залученням відповідних правоохоронних органів.

«Браконьєрство сьогодні – це грабунок країни, це мародерство. Закликаю рибалок дотримуватися встановлених заборон, ми жорстко контролюємо ситуацію», – наголосив Голова Держрибагентства Артем Ріпенко.