На українському ринку багато фальсифікованого меду

На українському ринку багато фальсифікованого меду

На українському ринку багато меду низької якості. Продавці вдаються до найвитонченіших методів, щоб покращити зовнішній вигляд та смакові властивості продукту. Споживачі мають знати, як розпізнавати фальсифікат.

Недобросовісні продавці додають у мед крохмаль, сахарозу, цукровий сироп та крохмальну патоку. Всі ці домішки здатні перетворити натуральний мед на небезпечну підробку.

Слід бути уважними при виборі та звертати увагу на такі нюанси. Колір натурального продукту, залежно від сорту, коливається від блідо-жовтого до насичено-коричневого. Рожевий, червоний, синюватий або зелений відтінок меду сигналізує про те, що продукт був фальсифікований різними методами.

Якщо на дні банки є осад, отже в мед додавали добавки. Якщо в меді наявні білі крупинки, то там, можливо, є крейда. Купувати такий продукт не варто.

Натуральний мед має бути густим, однорідним та без ознак розшарування. Якщо згори є піна, то мед був зібраний раніше терміну. Недозрілий продукт може забродити при зберіганні.

Перевірити наявність добавок у домашніх умовах дуже просто. Розведіть ложку продукту у воді та додайте краплю йоду. Якщо рідина стане синюватою, то в продукті міститься борошно або крохмаль. Якщо занурити в мед скибочку хліба на 10 хвилин, то він повинен затвердіти. Якщо хліб розмокне, то продукт дуже низької якості. Змішайте в невеликій ємності мед з оцтовою есенцією. Якщо до продукту додана крейда, то піде реакція, з’явиться шипіння і почне утворюватися піна.