Проблеми ОСББ в Кам’янському: стосунки з комунальними монополістами та прибирання територій

Відключення боржників за електроенергію, обслуговування внутрішньо будинкових газових комунікацій та утримання прибудинкових територій – основні питання наради посадовців та комунальників з головами ОСББ

Автор: Валентин Фіголь.

Чергова зустріч із головами об’єднань співвласників багатоквартирних будинків відбулась днями в адміністративній будівлі на пр. Свободи 2/1, де розташований відділ взаємодії з органами самоорганізації населення.

На зустрічі, організатором якої став відділ з питань діяльності ОСН та ОСББ міської ради, були присутні начальник Кам’янського РЕМ Микола Шумейко та директор департаменту житлово-комунального господарства та будівництва міської ради Олег Максименко.

Що робити з боржниками за спожиту електроенергію – про це пропонував поговорити М. Шумейко. «Наразі, найчастіше, щоб відключити боржника від електропостачання та провести відповідні роботи ми змушені на деякий час відключати весь будинок, адже буквально заварюємо щитові задля уникнення несанкціонованого підключення. Потім будинок ми підключаємо, а боржника – ні. Але від одного, або декількох боржників, страждають мешканці усього будинку, — зазначив він. – Заради уникнення таких ситуацій ми пропонуємо головам ОСББ заключити із нами договір на здійснення ними послуг з відключення боржників, оскільки у них є доступ до внутрішньобудинкових мереж та довіра й повага від мешканців». Зі свого боку керівники ОСББ зазначили, що розглянуть можливість подібної співпраці, оскільки також зацікавлені у зменшенні кількості боржників.

Більш дискусійними стали інші питання, розглянуті на нараді. Зокрема, питання про заключення ОСББ або їх мешканцями угод з газопостачальниками про обслуговування внутрішньо будинкових газових мереж. Адже в житлових багатоквартирних будинках, які обслуговує УКОЖФ, обслуговування внутрішніх газових комунікацій проводить КП «Теплотехнік» за гроші з міського бюджету (десь 2 мільйони гривень на рік). То чому ж в ОСББ люди повинні самі платити за ці роботи, невдоволено поцікавились голови об’єднань?..

Створивши ОСББ, співвласники взяли на себе повну відповідальність за свій будинок – отже, мусять владнати самі свої стосунки з постачальниками комунальних послуг, зазначив О. Максименко.

Але ж в ОСББ живуть такі ж наповнювачі міського бюджету, як і в будинках, що обслуговує УКОЖФ, заперечували голови правлінь. То чому ж за тих платить місто, а в об’єднаннях люди повинні платити самі?

Але ж і в приватному секторі живуть такі ж наповнювачі бюджету, нагадав директор департаменту ЖКГ – чому б і їм не вимагати з бюджету грошей на обслуговування внутрішніх газових мереж?.. В будинках на обслуговуванні УКОЖФ внутрішні газові мережі перебувають на балансі КП «Теплотехнік», а в ОСББ – на балансі юрособи, зауважив директор департаменту ЖКГ.

Ще одною гострою проблемою стало прибирання на прибудинкових територіях. Дискутували навколо меж територій, закріплених за ОСББ для санітарного утримання – прибирання сміття та покосу трави. Голови ОСББ невдоволені тим, що департамент ЖКГ пропонує їм прибирати територію від будинку до ближчої проїжджої частини. Насамперед, це стосується будинків, розташованих вздовж «червоних ліній».

Департамент і так чимало допомагає об’єднанням, зауважив пан Максименко: прибирає сніг та негабаритне сміття з закріплених за будинками територій, наприклад. Натомість, пропонує трошки збільшити площу, на якій прибирали би сміття та косили траву мешканці ОСББ чи хтось за їхні гроші.

«Мова йде про зовсім невеликі гроші і у випадку прибирання, і в питанні обслуговування внутрішніх газових мереж», — запевнив О. Максименко. На його думку, таких дискусій можна було би не вести, якби ці питання були як слід врегульовані законодавчо.

В нормативній базі сучасного ЖКГ чимало недоліків, зазначив посадовець. Наприклад, біля житлових будинків є колодязі для ревізії каналізації на виході з споруди. Так от: в нормативній базі, по якій працює водоканал, написано, що підприємство обслуговує водоканалізаційну мережу до ревізійного колодязя. А в Постанові КМУ, за якою працюють управителі житлом, сказано, що вони мають обслуговувати внутрішньобудинкові комунікації також до ревізійного колодязя. А хто має обслуговувати сам колодязь – ніде не написано! Доводиться в кожному окремому випадку якось домовлятись – директор департаменту ЖКГ не може наказувати керівництву самостійних комунальних підприємств…

Учасники наради розійшлись невдоволені, бо ніхто не хотів поступатись. «Сподіваємось все ж таки вийти на конструктивний діалог по всім питанням», — висловив надію Дмитро Губський, начальник відділу з взаємодії з ОСББ та ОСН.