Кам’янська міська виборча комісія: з парламентськими, але без місцевих партій

Центрвиборчком на минулому тижні затвердив склад міської виборчої комісії у Кам’янському. Нагадаємо, ця комісія буде ключовою на виборах міського голови та депутатів міськради. А як кажуть, на виборах велике значення має і те, хто буде рахувати голоси. Тож «Пильний погляд» придивився до складу міськвиборчкому. Порівняно з 2015 роком він майже повністю оновився, але не обійшлося без несподіванок.

Автор: Сергій Гузь.

Голова міськвиборчкому – Ганна Торішня

Головою Кам’янської міської виборчої комісії стала депутат міськради Ганна Торішня. Прикметно, що до міськради вона обиралася від партії «Народний контроль» (яку пов’язують з бізнесменом та меценатом Володимиром Дубніським). На дострокових парламентських виборах 2019 року вона входила до складу окружної виборчої комісії № 30 від партії «Громадянська позиція». Проте у нинішньому складі місьвиборчкому вона представляє іншу партію – «Партію розвитку громад». Це нове політичне утворення, про яке ще нічого не відомо.

Ганна Торішня на виборах 2015 року

Заступником голови міськвиборчкому стала Оксана Волох. Вона представляє в комісії партію «Слуга народу». Про її досвід роботи у виборчих комісіях невідомо. Вона не входила до складу міської чи окружної виборчих комісій на попередніх виборах.

Секретарем міськвиборчкому обрали Олену Костеніч від «Європейської солідарності». На останніх позачергових парламентських виборах вона вже працювала секретарем окружної виборчої комісії, а також входила до складу міськвиборчкому у 2015 році.

Тож в цілому можна сказати, що на чолі міської виборчої комісії ми маємо досвідчених фахівців з підрахунку голосів.

Парламентські партії отримали місця, а міські партії – ні

Як і передбачає законодавство, місця у міськвиборчкомі отримали усі парламентські фракції. Окрім Оксани Волох, у комісії є ще один представник «Слуги народу» — Олександра Міськів.

Також у міськвиборчкомі два представники партії «Голос» — Наталія Вороніна та Ірина Кушнір. Від «Європеської солідарності» до комісії також увійшла Лариса Ванькович. Від «Опозиційної платформи – За життя» до комісії потрапили Віталій Попік та Володимир Трохов. «Батківщину» в міськвиборчкомі представлятимуть аж троє осіб — Олена Навроцька, Валентина Соломощук та Неля Стахова.

Таким чином парламентські партії забрали 11 з 18 місць у виборчкомі.

Прикметно, що представництво у ключовій на виборах комісії отримали навіть ті парламентські партії, про діяльність яких в місті практично нічого не чути. В першу чергу, мова про «Слугу народу» та партію «Голос». У той час як інші місцеві партії чи осередки загальнонаціональних партій, які ведуть активну політичну діяльність в місті – до комісії не увійшли. Так, в міській виборчій комісії немає жодного представника партії «Свобода», «Бджола» чи «Сила людей».  Немає в комісії і представників нової партії мерів «Пропозиція», презентація осередку якої нещодавно відбулась в Кам’янському.

Зате до міськвиборчкому потрапив представник з нового політ проекту Коломойського від партії «За майбутнє», або представники «Партії зелених України» чи партії «Солідарність жінок України», про які чути лише напередодні виборів.

Тож побоювання деяких політиків та експертів, що виборче законодавство створює нерівні умови на місцевих виборах, від чого більше переваг отримують парламентські партії – потихеньку починають ставати реальністю.

Місто розпочало підготовку до виборів

На минулому тижні відбулось і перше засідання міської робочої групи з підготовки до виборів 25 жовтня. Робоча група створена розпорядженням міського голови Андрія Білоусова. Очолила її Світлана Колісніченко, заступник міського голови, керуюча справами міськвиконкому.

Засідання робочої групи з підготовки до виборів

Вона наголосила, що у процесі підготовки до виборів органи місцевого самоврядування зобов’язані організувати матеріально-технічне забезпечення виборчих комісій та всіх виборчих дільниць.

12 серпня відбулися перші засідання 2-х територіальних виборчих комісій. Кам’янська міська виборча комісія займатиметься виборами міського голови, депутатів міської та обласної ради. Комісія традиційно розташовується в адміністративній будівлі Кам’янської міської ради.

Також цього року вперше за новим адміністративно-територіальним устроєм відбуватимуться вибори до Кам’янської районної ради, яка нараховуватиме 54 депутати. Кам’янська районна виборча комісія розташовується в приміщенні Центру позашкільної роботи та дитячої творчості.

Усього на території Кам’янського утворено 97 виборчих дільниць на постійній основі, але виборча дільниця у Кам’янській виправній колонії № 34 у відповідності із чинним законодавством не братиме участь у місцевих виборах.

Як зазначила Світлана Колісніченко, обидві територіальні виборчі комісії повністю забезпечені матеріально-технічною базою та наразі триває процес доукомплектування решти виборчих дільниць.

Повний склад Кам’янської міської виборчої комісії

Ганна Торішня – голова комісії, партія «Партія розвитку громад».

Оксана Волох – заступник голови комісії, партія «Слуга народу».

Олена Костеніч – секретар комісії, партія «Європейська солідарність».

Лариса Ванькович – член комісії, партія «Європейська солідарність».

Наталія Вороніна – член комісії, партія «Голос».

Костянтин Долгов – член комісії, партія «Громадська сила».

Софія Ільченко – член комісії, партія «За Майбутнє».

Ірина Кушнір – член комісії, партія «Голос».

Євген Лисенко – член комісії, партія «Солідарність жінок України».

Олександра Міськів – член комісії, партія «Слуга народу».

Олена Навроцька – член комісії, ВО «Батьківщина».

Віталій Попік – член комісії, партія «Опозиційна платформа – За життя».

Михайло Розумей — член комісії, партія «Всеукраїнське політичне об’єднання «Єдина родина».

Валентина Соломощук – член комісії, ВО «Батьківщина».

Неля Стахова – член комісії, ВО «Батьківщина».

Володимир Трохов – член комісії, партія «Опозиційна платформа – За життя».

Олександр Штефан – член комісії, партія «Солідарність жінок України».

Богдан Юшко – член комісії, «Партія зелених України».