Спроба переселити бюст Брежнєва в Кам’янському: генсек засів міцно

Спроба переселити бюст Брежнєва в Кам’янському: генсек засів міцно

Вдень 11 вересня робітники з автокраном спробували зняти з постаменту бюст Брежнєва на проспекті Свободи. Але тимчасово відступили.

Автор: Валентин Фіголь.

Переселення бюсту відбувалось буденно: робітники підігнали до меморіалу автокран, зачепили бюст зашморгом і потягли вгору. Заколихався мармуровий постамент, і підйом припинився.

Робітники деякий час ще походили навколо постаменту, кудись телефонували. До них підійшла жінка похилого віку в масці, запитала, куди забирають бюст. Робітники відповіли, що бюст перенесуть нижче по скверу, на постамент посередині колишнього фонтану навпроти мисливської крамниці «Бекас». «А тут що буде?» – запитала жінка. «Красивий майданчик», – відповіли робітники.

На тротуарах обабіч скверу стояли люди і обговорювали події. «Льоня, Льоня, до чого ти дождався!.. – похмуро хитала головою старенька без маски. Споглядаючи дійство з затінку. – Де ж та бісова Михайлівна – усе ж прозіва!»

Тимчасом робітники, не поновлюючи спроб підняти монумент, зняли зашморг з погруддя генсека, зібрались і поїхали геть.

Нагадаємо, про те, що монумент зазнає змін, попереджали представники міського самоврядування ще на початку робіт в сквері по проспекту Свободи. Доля бюсту – сюрприз, інтригував тоді земляків Костянтин Саусь, заступник міського голови. Але влада з повагою поставиться до історичного об’єкту…