Кам’янське поділили на 6 виборчих округів

Кам’янське поділили на 6 виборчих округів

Стрімко наближається процес висування кандидатів у депутати міськради Кам’янського. У зв’язку з цим Кам’янська міська виборча комісія розподілила місто на 6 територіальних виборчих округів. На кожному з них обиратимуть не більше 7 депутатів, що разом складає 42 депутати – чисельність міськради Кам’янського. Нагадаємо, цього разу депутатів обиратимуть за новою системою.

Автор: Сергій Гузь.

Нарізали, так нарізали

У кожному районі Кам’янського утворено по два територіальні виборчі округи. Таке рішення міськвиборчком затвердив ще 6 вересня 2020 року.

Територіальний виборчий округ №1 (ТВО №1) розташований в Південному районі. Він простягнувся від міської лікарні №4, через приватний сектор «Чапаєва» до селища Карнаухівка та Соцмістечка. Округ нараховує 26 610 виборців і 15 виборчих дільниць. Це, мабуть, один з найбільших за територією виборчих округів.

ТВО  №2 також знаходиться в Південному районі і охоплює територію від «Горплощадки» (вулиці Альтайська, Матросова та інші) аж до хрущовок вище проспекту Аношкіна до колишнього ДАІ та автовокзалу, включаючи селище Будівельників. ТВО №2 нараховує на 20% більше виборців, ніж попередній округ – 31 528, та 16 виборчих дільниць.

ТВО №3 розташувався в Дніпровському районі міста. Він розпочинається від Старих Черемушок, далі охоплює селище Дніпробуд і закінчується на лівобережжі (проспекти Героїв АТО, Перемоги, Івана Франка та Наддніпрянський). Цей округ нараховує 28 183 виборця і 15 виборчих дільниць.

ТВО №4 також в Дніпровському районі. Він повністю знаходиться на лівобережжі і є найкомпактнішим та найчисельнішим. ТВО №4 охоплює 1-й, 2-й, 3-й, 4-й та 5-й мікрорайони, тут буде розташовано 18 виборчих дільниць і мешкає 34 862 виборця. За чисельністю виборців цей ТВО перевищує найменший майже на 30%.

ТВО №5 та №6 знаходяться у Заводському районі. ТВО №5 охоплює район центру міста: починаючи від вулиць, прилеглих до ДМК і вгору до Черемушок. На території ТВО №5 знаходиться 14 виборчих дільниць і проживає 30 614 виборців.

ТВО №6 охоплює селище Романково та піднімається до Нових Черемушок (колишній проспект Комсомольський і вгору до Глаголєва). Тут знаходиться 18 виборчих дільниць і мешкає 28 879 виборців.

Підраховуючи кількість виборців по окремим округам можна встановити загальну чисельність виборців у Кам’янському станом на 1 серпня 2020 року – 180 676 осіб.

Особливості виборчої кампанії

Нагадаємо, що на цих місцевих виборах змінилась система висування кандидатів, голосування та підрахунку результатів виборів. Окрім загальноміського списку, партії висуватимуть своїх кандидатів і на територіальних виборчих округах (не більше 7 на округ). Під час голосування, можна буде обрати не тільки партію, але й конкретного кандидата в депутати від цієї партії.

На встановлення результатів виборів впливатиме і розмір виборчих округів. Справа у тому, що відповідно до законодавства у першу чергу депутатом стане той кандидат, партія якого набере по місту не менше 5% голосів, і який подолає так звану виборчу квоту. Ця квота залежатиме від кількості виборців, що приймуть участь у голосуванні. Наприклад, якщо партії, що подолають 5%  бар’єр, наберуть лише половину голосів виборців міста, то виборча квота складе 2150 голосів. Саме стільки кандидату потрібно буде набрати на своєму окрузі, щоб гарантовано потрапити у міськраду. Якщо ж ці партії зберуть іншу кількість голосів виборців, то виборча квота стане, відповідно, нижчою або вищою.

Враховуючи, що ключове значення для обрання матиме саме подолання виборчої квоти, легше це буде зробити на тих округах, де чисельність виборців більша. Проте, це лише в теорії. На практиці ж навіть у разі успішного голосування за партію на якомусь окрузі, ці голоси можуть розподілитись між усіма її кандидатами, так що жоден з них не зможе подолати виборчу квоту.

У такому разі депутатські мандати розподілятимуться вже за іншим принципом – відповідно до рейтингу, який набере кандидат серед своїх однопартійців. Той кандидат, який збере більше голосів – матиме більші шанси потрапити в міськраду.

Знову ж таки, за умов однакового висування від партії кандидатів на окрузі, перевагу матимуть ті кандидати, чий округ більший. Тож успіх партії залежатиме від загальної підтримки, а конкретних кандидатів – від їх здатності працювати згуртовано, а не тягнути простирадло на себе.

Найпривабливіші округи

Ще один висновок, який можна зробити з нарізки округів, що найзапекліша боротьба як всередині партій, так і під час кампанії, буде за перемогу на ТВО №4. Він не тільки найчисельніший з усіх, але і найкомпактніший.

В умовах епідемії коронавірусу тут найлегше буде проводити зустрічі з виборцями чи вести агітацію. Компактність цього ТВО також вимагає менше ресурсів для охоплення агітацією найбільшої кількості потенційних виборців.

Проте, через свою привабливість цей округ стане найзапеклішим полем для боротьби. До того ж, на окрузі вже не перший рік працюють деякі діючі депутати міськради – поліпшуючи комфорт на мікрорайонах. Тож переплюнути їх здобутки новачкам буде не так легко.

Далі за рейтингом привабливості можна поставити ТВО №3 та №5. Вони мають середню кількість виборців, які мешкають більш-менш компактно. Проте, і тут, як з округом-фаворитом, не усе так просто. Обидва ці округи вже давно приглянули діючі депутати міськради чи відомі громадські активісти. Очевидно, що вони розраховують зібрати на «своїх округах» максимальну кількість голосів, що значно знижує шанси інших кандидатів.

А от серед найменш привабливих округів таким виглядає ТВО№ 1. Він найменший та розкинувся на великій території. Об’їздити кожен двір буде дуже непросто. До того ж, цей округ сам складається з кількох менших районів (Карнаухівка, Соцмісто чи Колеусівська), де є свої громадські та політичні фаворити. Тож висування у цьому окрузі наразі виглядає найбільшою лотереєю для кандидатів у депутати.