До обговорення стратегії розвитку Кам’янського запрошуються мешканці міста

До обговорення стратегії розвитку Кам’янського запрошуються мешканці міста

Звіт про стратегічну екологічну оцінку (далі – Звіт про СЕО) проекту Стратегії розвитку міста Кам’янське на період 2027 року (далі – Стратегія) оприлюднено на сайті міськради для обговорення. Місцеві екологи-активісти закликають земляків долучатись до побудови спільного майбутнього.

Автор: Валентин Фіголь.

Екскурсія в майбутнє

З проектом Стратегії та Звітом про СЕО можна ознайомитись на офіційному сайті Кам’янської міської ради у розділі «Інформація громаді» – «Економічний розвиток» – підрозділ «Проєкт Стратегії розвитку міста Кам’янське на період до 2027 року» (http://kam.gov.ua/ekonomichniy_rozvitok/proekt_strategii_rozvitku_mista_kam_yanske_na_period_do_2027_roku).

Громадське обговорення проєкту Стратегії та Звіту про СЕО почалось з 10 листопада і триває по 9 грудня 2020 року включно.

Обговорення проводиться шляхом надання письмових зауважень і пропозицій, які подаються безпосередньо до департаменту економічного розвитку Кам’янської міської ради (майдан Петра Калнишевського, 2, м.Кам’янське Дніпропетровської області, 51931, 
каб. 308, 313) або на електронну адресу [email protected]

Письмові пропозиції подаються:

  • фізичними особами – із зазначенням П.І.Б., місця проживання, із особистим підписом;
  • юридичними особами – із зазначенням найменування та місця знаходження.

Анонімні зауваження та пропозиції не розглядаються.

«Пильний погляд» надалі розповідатиме читачам про Стратегію та процес її розробки.

Стратегія та адаптація

Зміна клімату – це серйозний виклик, ось чому у всіх європейських стратегічних програмах розвитку (локальні, регіональні, національні) в обов’язковому порядку є розділи, присвячені зниженню викидів парникових газів і кліматичній адаптації.

«Ми повинні враховувати ці тенденції, якщо хочемо співпрацювати з європейськими інституціями (органи влади, фонди), – вважає Євген Колішевський, виконавчий директор ДГЕО «Голос Природи». – Крім цього, ми не можемо планувати безпечне майбутнє наших населених пунктів без урахування тенденції зміни клімату. Щоб пом’якшити негативні наслідки кліматичних змін у Дніпропетровській області, необхідно провести оцінку вразливості міст та сіл до зміни клімату».

Стратегії розвитку обов’язково повинні враховувати тенденцію зміни клімату, для цього в програмні документи потрібно включити окремий розділ, присвячений кліматичній адаптації. В цьому переконані активісти екологічної ГО «Голос Природи».

З перших днів узгодження цього документа з громадськістю, екологічна організація «Голос Природи» подала свої критичні зауваження та пропозиції.

На думку екологічної організації «Голос Природи», в стратегії розвитку Кам’янського необхідно прописати окремий розділ, присвячений адаптації різних сфер міського життя до зміни клімату. У цьому розділі організація «Голос Природи» запропонувала прописати заходи, спрямовані на зниження ризику локального підтоплення, підвищення пожежної безпеки, збільшення площі зелених зон і кількості зелених насаджень, створення рекреаційних зон з особливим статусом, відновлення роботи місцевої метеорологічної станції, створення сучасної системи моніторингу стану повітря, впровадження системи роздільного збору сміття, санацію міського сміттєзвалища.

Приєднуйтесь до опитування

Пропозиції «Голос Природи» були складені на основі проведеної оцінки вразливості Кам’янського до зміни клімату і практичних проектів зі зниження ризику локального підтоплення. Ці заходи були виконані в Кам’янському з ініціативи організації «Голос Природи» в 2016-2018 роках.

З метою вивчення думки громадян і підготовки пропозицій щодо адаптації населених пунктів до зміни клімату організація «Голос Природи» просить жителів Дніпропетровської області заповнити спеціальний опитувальник:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSew9UotWqS7EwKCYUx7Qi_21v1cgUryr7WN_uvw828FQ4I8tA/viewform?fbclid=IwAR3qx1sq1Dx_iA3i5U-ugjmXhTLv8lAKkSoQQ1UtEyhgmAecIWVuRko9Q-w