Підсумки діяльності Кам’янського міського голови Андрія Білоусова за 2016-2020 роки

Підсумки діяльності Кам’янського міського голови Андрія Білоусова за 2016-2020 роки

Передвиборча агітація

Шановні мешканці міста! П’ять років тому Ви обрали мене міським головою нашого міста, я вдячний Вам за таку підтримку та довіру, адже завдяки цьому ми разом змогли досягти значних змін з покращення та розвитку нашого рідного міста!  Перебуваючи разом з вами 5 років на посаді міського голови, я зрозумів, що для мене це дуже значущий період моєї діяльності та мого життя, оскільки, з дитинства вірив у втілення своєї заповітної мрії – зробити наше місто кращим та комфортним для кожного, за ці роки я значно наблизився до своєї мрії!

Хочу зазначити, що минулі роки були не легкі, як для Кам’янського, так і для країни в цілому, незважаючи на це ми пройшли чималий шлях з реалізації поставлених цілей. За ці роки нам вдалося втілити у життя безліч соціально важливих проєктів, нам є чим пишатись, нам є над чим ще працювати! 

Отже, настав час підвести підсумки моєї діяльності на посаді міського голови 2016-2020 рр.

Традиційно, бажаю почати з досягнень в одному із пріоритетних напрямків – житлово-комунального господарства.

Протягом 2016-2020 років проведено багато капітальних ремонтів житлового фонду, наприклад:

–  капітально відремонтовано понад 120 покрівель, які раніше ремонтували лише поточним ремонтом;

–   відремонтовано 210 ліфтів, що в цілому вирішило проблему не працюючих ліфтів.

Розпочато програму «Чисте місто». Почато облаштування точок збору ТПВ та негабаритного сміття. Нещодавно ми почали користуватися послугами нового перевізника ТПВ, який обслуговує місто сучасною технікою та встановлює нові євроконтейнера, що в цілому замінить контейнерне господарство міста.

Для вирішення проблеми зберігання побутових відходів у місті побудовано сучасний полігон з їх утилізації. Крім того розпочато проєкт запуска високотехнологічного комплексу з переробки твердих побутових відходів.

За період 2016-2020 років було відновлено освітлення на 400 вулицях та 1380 прибудинкових територіях. Порівнюючи з минулими роками, місто освітлювалось на 15 %, а зараз на 85 %.

Реконструйовано освітлення на мостовому переході через річку Дніпро, з встановленням сучасних енергозберігаючих LED-світильників, що вдалося здійснити за рахунок отриманих грантових коштів – 500 тисяч євро від Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО).

В тому числі, провели освітлення греблі ГЕС, пр. Аношкіна та ін.

Відремонтовано 630 тисяч м2 дорожнього покриття. Вперше за роки незалежності України у Кам’янському почали капітальний ремонт доріг. (наприклад: вул.Ніколенко,  бульв.Незалежності, вул.Запорізька, просп.Свободи, вул.Менделєєва, вул.Ціолковського від вул.Слісаренка до вул.Гайдамацької, вул.Лікарняній,частково  по вулиці Медичній та Січеславському шляху та ін.)

Ведеться робота з відновлення внутришньоквартальних доріг та тротуарів.

Протягом 2016-2020 років проведено капітальний ремонт 6-ти деформаційних швів мостового переходу через р.Дніпро. Слід зазначити, що капітальний ремонт швів мостового переходу не проводився з моменту будівництва лівобережного моста.

У 2016 році ми вперше розпочали влаштування дорожнього покриття із бруківки на перетинах автомобільних доріг з трамвайними коліями. В 2020 році розпочали облаштування пішохідних переходів спеціальною бруківкою, в цілому провели роботи по пр. Т.Шевченка, де також провели заміну трамвайних плит.

Крім того основні дороги міста мають сучасну якісну розмітку.

Проведено роботи з влаштування бетонних пішохідних доріжок.

З’явилося 5 сучасних світлофорних комплекси.

Побудували притулок для тварин, якому не має аналогів в області. Та по пр.Аношкіна відкрили комплекс для вигулу та тренування тварин, в подальшому плануємо такі зони в кожному районі.

За 5 років було встановлено понад 200 дитячих та спортивних майданчиків.

Протягом 5 років ми відкривали нові зони відпочинку та проводили реконструкцію вже існуючих, так у Кам’янському з’явилось 20 нових зон відпочинку, в тому числі ми реконструювали Центральний парк відпочинку, 1-чергу скверу по головному пр.Свободи, сквер по вул.Г.Глаголєва, впорядкували  дві набережні, тощо.

Зараз ми завершуємо реконструкцію скверу по пр.Свободи та розпочали  реконструкцію лівобережного парку відпочинку.

Для обслуговування міста ми постійно працюємо над оновленням парку комунальної техніки. Так місто отримало нові сміттєвози та багатофункціональні навантажувачі, автовишку, компактор, бульдозер для міського сміттєзвалища. Також наше автотранспорте підприємство поповнилось десятками одиниць техніки: МАЗи, КрАЗи, навантажувачі, автогрейдери.

У 2016 році в місті створено Єдину диспетчерську службу, керівним органом якої є КП КМР «Інформаційні системи». Служба цілодобово надає населенню послуги з диспетчеризації, а саме приймає від громадян звернення стосовно життєдіяльності міста, та передає цю інформацію службам міста, контролює виконання цих звернень.

КП КМР «Інформаційні системи» безпосередньо приймає участь у реалізації програми «Безпечне місто», яка була мною ініційована для забезпечення безпеки городян. У різних куточках Кам’янського встановлено сучасні камери відеоспостереження, що фіксують різноманітні правопорушення, ДТП та інші надзвичайні ситуації. Камери працюють цілодобово та за будь-яких погодних умов. Вони значно полегшують роботу поліції та допомагають затримати зловмисників по гарячих слідах. На сьогодні вже 108 камер.

Також КП КМР «Інформаційні системи» обслуговує близько 40 електронних табло, що надають інформацію про рух громадського транспорту у м.Кам’янське.

Робочим органом Єдиної диспетчерської служби є міська Аварійна служба, завдання якої – швидко відреагувати та усунути надзвичайні ситуації. Аварійна служба – це спеціалізовані автомобілі, укомплектовані сучасним обладнанням провідних світових виробників, що спеціалістам дає можливість виконувати роботи з високою якістю обслуговування. За роки існування служби, а це майже за 4 роки, виконано близько 120 тисяч заявок мешканців нашого міста.

В місті розпочато процес децентралізації теплопостачання та переходу на електроопалення. Об’єкти соціальної сфери облаштовуються сучасними автономними котельнями. Безкоштовно встановили електроопалення пільговим категоріям населення районів, які в першу чергу переводяться на індивідуальне опалення.

Для збереження всіх наших нових об’єктів і безпеки громадян у 2018 році в місті була створена Муніципальна гвардія. Професійно підготовані гвардійці почали цілодобове чергування в усіх районах міста для забезпечення громадського порядку.

 В рамках боротьби з незаконно встановленими МАФами і пунктами прийому металобрухту і вторсировини, Муніципальна гвардія спільно з КП «Благоустрій», починаючи з 2018 року виконали значну роботу. Так, за 3 роки виявлено близько 200  місць незаконного продажу алкоголю у тимчасових спорудах та пунктів прийому вторсировини, які ми демонтували.

У Кам’янському створено 3 Центри надання адміністративних послуг , які стали гордістю та візитівкою міста. Кам’янський ЦНАП визнано першим в рейтингу якості надання адміністративних послуг серед  міст України.

Центральне та районні відділення приваблюють  городян високою якістю надаваних послуг та сучасним ремонтом європейського зразка. Сьогодні тут надають 417 послуг, що зробило наші ЦНАПи лідерами в Україні по кількості надання послуг. За роки існування послугами ЦНАПів Кам’янського городяни скористалися понад 800 тисяч разів. Інноваційним проривом у цьому напрямі став проєкт «Мобільний офіс». Люди з обмеженими можливостями змогли отримувати адміністративні послуги не виходячи з дому.

Ми працюємо над якістю пасажироперевезення, значно оновили комунальний автопарк.

Розвиваємо електротранспорт, зокрема, кількість трамвайних вагонів збільшено більш ніж в 2 рази, за рахунок капітальних ремонтів та придбання трамвайних вагонів, зараз трамвайний парк продовжують оновлювати, тільки за 2020 рік місто отримало 5 трамвайних вагонів з Європи.

У 2019 році, завдяки соціальному партнерству з ПАО «ДМК»  придбано та задіяно на міських автобусних маршрутах 20 нових автобусів марки ISUZU.

За рахунок власних коштів автомобільними перевізниками міста оновлено 35 одиниць транспорту на міських автобусних маршрутах загального користування.

В автобусах та трамваях  встановлено систему GPS-навігації, яка працює через систему контролю DozoR.

Крім того, впроваджені муніципальні автобусні маршрути.

Обійнявши посаду міського голови, я відразу звернув увагу на медичну галузь, яку давно належно не підтримували.

Так, на протязі 5 років в усі медичні заклади  купувалося нове та сучасне обладнання.

Проводили ремонт покрівель та непрацюючих ліфтів та ін. Уперше за часи незалежності України в Кам’янському капітально відремонтували цілі відділення у лікарнях. А саме: відділення патології вагітних, неврологічного та хірургічного відділення  у 9-й лікарні, відділення неврології та інфекційного корпусу  у 7-й лікарні, відділення кардіології в лікарні швидкої медичної допомоги та відділення ранньої реабілітації малечі з ураженням нервової системи у центрі первинної медико-санітарної допомоги № 3, відремонтували інфекційне відділення дитячої лікарні, провели ремонт онкологічного та терапевтичного відділень 9-ї лікарні.

Завдяки залученню коштів від європейських інвесторів вдалося здійснити реконструкцію міської поліклініки №3. У 2018 після реконструкції відкрито амбулаторію № 9 у селищі Будівельників. На базі 5-ї лікарні створено сучасний центр медичної реабілітації учасників бойових дій. Дуже важливим кроком, що допоміг зберегти життя та здоров’я багатьох кам’янчан, став капітальний ремонт інфекційного відділення 7-ї міської лікарні. Саме воно почало приймати городян, хворих на COVID-19. У короткий термін було придбано необхідну кількість апаратів штучної вентиляції легень, ультразвукової та рентген-діагностики, закуплено ліки та костюми індивідуального захисту. Нашу лікувальну базу боротьби з коронавірусом визнано однією з кращих в області. Зараз будується амбулаторія у селищі Романкове. Нарешті мешканці віддаленого куточку міста отримують необхідні медичні послуги на зручній відстані від дому.

Кожного року ми займалися покращенням й освітньої галузі. За ці роки відбулося значне оновлення матеріально-технічної бази. У закладах освіти ремонтували харчоблоки, спортивні зали, профільні кабінети, закупали комп’ютерне обладнання, проводили заміну дерев’яних вікон на металопластикові. Чотири навчальних заклади на стадії капітальної реконструкції і незабаром відповідатимуть стандартам європейського рівня, це школа № 9, гімназія 11, школа №20 та на черзі 16 й колегіум. Завдяки міжнародному партнерству та залученню коштів від інвесторів проведена реконструкція навчально-виховного комплексу №37, відкрито новий садочок №43 «Зіронька». Побудували сучасний заклад дошкільної освіти на базі гімназії №27 в селищі Романкове. Для того, щоб вирішити проблему з чергою у дитячі садочки, в Кам’янському побудували та відновили  3 дошкільних заклади та відкрили 20 додаткових груп.

Крім того, створили 3 інклюзивних ресурсних центри, відкрили 11 нових ресурсних кімнат та облаштували обладнанням 15 ресурсних кімнат, створили 3 медіатеки. Також, на базі НВК «Гармонія» створили спеціалізовану майстерню для дітей з особливими потребами, де вони можуть соціалізуватися, проявити свої здібності у творчості і будь-якому іншому напрямку. 

Протягом п’яти років у місті після реконструкції відновлено роботу двох шкільних басейнів в школі № 44 та в ліцеї № 15. Відтепер учні цілих мікрорайонів мають змогу відвідувати заняття з плавання. Для учнів 5-6 класів вперше впровадили проект «Школу плавання».

Реалізовуємо міську програму «Шкільний автобус». На даний час по вказаній програмі діє 5 маршрутів, які перевозять до 1000 учнів.

 Значні досягнення торкнулися й розвитку соціальної сфери.

 У 2019 році  відкрили нові відділення в Терцентрі Заводського району та завершили внутрішній ремонт Терцентру Дніпровського району.

Також, у 2019 році спільно з Урядом Німеччини та Українським фондом соціальних інвестицій успішно реалізували важливий соціальний проект та відкрили багатоквартирний будинок на 100 осіб для переселенців по пр.Конституції, 32.

Спільно із компанією GIZ та правоохоронними органами ми відкрили «кризову кімнату» для роботи з дітьми, які стали жертвами або свідками злочинів.

Розпочали програму «Соціальне таксі», яка значно полегшує життя маломобільним групам населення.

За ці роки відбулося багато знакових подій у культурній сфері.

Протягом багатьох років ми спостерігали, як занепадає видатна архітектурна споруда – Палац культури імені Горького. Було прийнято рішення про прийняття будівлі у комунальну власність, згодом палац був капітально відремонтований і переданий на баланс міському академічному театру.

В кіноконцертному залі «МИР», провели модернізацію приміщення та технічне переоснащення кінозалу.

Для підтримки творчого та культурного потенціалу молоді в центральній частині міста відкрито молодіжний хаб та завершується будівництво хабу на лівобережжі. Це комфортний і сучасний простір для проведення тренінгів, зустрічей, семінарів та інших пізнавальних заходів.

Започаткували фестивальний рух в місті: вже традиційним стало проведено фестивалів «Смаколик-fest», «Кам’янська Покрова», «Вишиванки», історико-культурологічного фестивалю «Мамай-fest», фестиваль української сучасної поезії «Материк», фестивалю «Кам’янська рапсодія», Міжнародного театрального фестивалю «Класика сьогодні».  Підтвердженням високого рівня Міжнародного театрального фестивалю «Класика сьогодні» стало отримання ним Європейського знаку якості для видатних фестивалів – EFFE Label.

 За 5 років ми досягли великих успіхів з розвитку спортивної інфраструктури.

Визначною подією у спортивному житті міста стала масштабна реконструкція палацу тенісу спорткомплексу «Прометей», який відтепер вважається одним з кращих у державі. У трьох навчальних закладах міста,  на базі комунальних закладів: «Ліцей №1», «Середня загальноосвітня школа №19»,  НВК №26 побудовані сучасні міні-поля для гри у футбол. У НВК № 24 створено багатофункціональний спорт комплекс з футбольним полем та Центр силових єдиноборств. На базі недобудованої арени «Євробаскет – 2015», що на Соцмісті,  розпочалося будівництво багатофункціонального Палацу спорту європейського рівня. На лівобережжі відкрили багатофункціональний спорткомплекс «Надія». Будуємо нові сучасні багатофункціональні поля для гри у футбол, баскетбол та іншими видами спорту, так нещодавно відкрили  ДЮСШ в с.Карнаухівка та продовжуємо будівництво спортивних комплексів на базі школи №18, по пр. Конституції та на лівобережжі по пр.Перемоги.

За п’ять років проведено близько 200 визначних спортивних заходів, більшість з них вже стали традиційними, а саме: «Легкоатлетичний пробіг пам’яті К.Р. Патер-Розумовського, «Велодень», «Богатирські ігри», «БайкФест», «Фестиваль здорового способу життя», спортивно-патріотичний фестиваль «Козацький гарт», Фестиваль східних єдиноборств «Здорова молодь – здорова нація», танцювальний фестиваль «Яскравий рух!», Кубок міського голови з футболу серед промислових підприємств та аматорських команд та інші.

Такі масштабні зміни на краще стали можливі завдяки нашій активній роботі по залученню до міста додаткових коштів. Чимало значущих проектів реалізовано завдяки підтримці державного та обласного бюджетів, а також співпраці із міжнародними інвестиційними фондами.

Крім того, ми сприяємо розвитку приватного бізнесу, завдяки чому у місті з’являються значущі об’єкти, які прикрашають місто та відіграють важливу роль у житті городян. Так відбулося урочисте відкриття торгівельно – розважального центру Демарт. Цього року проводиться масштабна реконструкцію колишньої будівлі кінотеатру «Комсомолець, який стане торгово-розважальним центром. Реконструюється готель «Зоря», який десятиліттями не знав капітального ремонту. Нові власники планують перетворити його на сучасний готельний та бізнес центр, що стане справжньою окрасою нашого міста. По проспекту Аношкіна за кошти інвесторів будується спортивний комплекс «Арена», скоро в місті з’явиться  сучасний льодовий каток, що дозволить відкрити у місті секції фігурного катання і хокею та проводити змагання всеукраїнського масштабу.

Ми завжди підтримуємо ініціативи та потреби городян.

З 2018 року ми почали підтримку ОСББ.

Завдяки зазначеній програмі мешканці будинків ОСББ та ЖБК мали можливість вирішити нагальні проблеми та провести поточні ремонти своїх будинків, там де не було можливості зробити це власним коштом.

Крім того, з 2017 року ми впровадили програму «Бюджет участі», яка допомагає реалізовувати проекти ініціативних городян.

 З метою оптимізації роботи органів місцевого самоврядування та економії бюджетних коштів мною було прийнято рішення та проведено скорочення чисельності працівників виконавчих органів міської ради та проведено ліквідацію трьох районних адміністрацій Кам’янського.

Значущою подією стало присвоєння Кам’янському статус «Прозоре місто» в рейтингу прозорості влади від антикорупційного представництва «Трансперенсі Інтернешнл». Кам’янське зайняло 5 місце у рейтингу прозорості серед 100 найбільших міст України.

За 5 років виконано багато роботи в кожній сфері життєдіяльності Кам’нського.

Я ще раз хочу подякувати кожному з Вас за довіру, для мене це важливо та відповідально.

Також хочу щиро подякувати всім виконавчим органам міської ради та нашому депутатському корпусу за плідну, злагоджену роботу та взаєморозуміння.

Хочу висловити подяку обласній та центральній владі за фінансову підтримку, без якої неможливо було б реалізувати всі намічені проєкти.

Впевнений, що подальші 5 років ми продовжмо разом працювати над розвитком нашого міста та реалізуємо ще багато важливих проєктів.

В моїх пріоритетних планах це питання екології, ЖКГ (ремонт фасадів, покрівель та внутрішньоквартальних доріг та інше), продовження розвитку транспортної сфери, питання теплопостачання та водопостачання, розвиток медичної, освітньої, культурної, спортивної та соціальної сфер.

Вірю в Вашу підтримку, адже це запорука досягнення вищевказаних поставлених цілей з розвитку Кам’янського!