Чим розважитись на карантині в Кам’янському: поміняйте самотужки кран

Чим розважитись на карантині в Кам’янському: поміняйте самотужки кран

Поміняти власноруч кран у ванній може стати цікавим завданням для допитливого аматора. Ентузіаст може принагідно по-новому поглянути на деякі комунальні проблеми міста.

Автор: Валентин Фіголь.

Щодо заміни кранів, то автор пишається тим, що, за 28 років помінявши 5 помешкань, всього один раз залив сусідів знизу, і то не з власного недогляду – луснула стара труба.

Дякуючи татовим настановам в дитинстві та майстер-класу від досвідченого приятеля.

Тому, коли вранці раптом став протікати кран у ванній, було зрозуміло – замінити доведеться цілком. Кран біля одного з вентилів навіть у закритому стані тихенько посвистував і помітно протікав. Заміна букси нічого не змінила. Отже, репнув корпус крана. Таке трапляється з сучасними кранами.

Професіонали кажуть, що крани вартістю до 600 гривень можуть і 3 місяців не витримати нашої води. Особливо після відключень води та ремонтних робіт: після включення вода спочатку буває каламутна, з іржею. І цей мотлох зі старих труб, під тиском пролітаючи крізь запірну та регулюючу арматуру, як абразивом ріже поверхні металу та ущільнювачів. Це ще один фактор, який пришвидшує кінець чергового сантехнічного виробу.

Після демонтажу старого крану стало видно, що досвідчені люди знають, що кажуть. Всередині було досить брудно, як для питного водогону.

Пошуки нового крану привели в центр міста. Там виявилось, що проблеми з протіканням є і у міста. Аварійники водоканалу розкопали чергове джерело витікання питної води в районі офісу «Укртелекому» на проспекті Свободи. Роботи затяглися до вечора 5 листопада.

Ще одне відкриття чекало під час придбання нового крану. Виявилось, що 2 крани можуть коштувати майже однаково, і при цьому приблизно на третину різнитись товщиною стінок корпусу і вагою.

Наступне відкриття було не з приємних: гайка «гусачка» нового крану не бажала накручуватись на патрубок корпусу – і край! Це була перешкода, але не несподівана. Бо досвід вчить залишати запчастини від старих кранів. Підійшла гайка з позаминулого крану – накрутилась на патрубок. Але в ній теліпався неохайно «гусачок» і не бажав фіксуватись!.. Згодився «гусачок» з минулого крану.

Випробування виявили, що розпилювач душу розбризкує воду нерівномірно. Добре, що лишилась насадка з минулого крану.