До участі в запуску систем опалення в будинках закликає мешканців влада Кам’янського

До участі в запуску систем опалення в будинках закликає мешканців влада Кам’янського

Мешканці багатоквартирних будинків можуть самотужки зробити собі тепло в помешканні, нагадав землякам Олег Максименко, директор департаменту ЖКГ Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Запуск централізованого опалення в місті триває: наразі відбувається делікатний процес регулювання внутрішньобудинкових систем. Десь ще є холодні забиті стояки, повітряні бульбашки в трубах тощо…

Як зазначив Олег Максименко, запуск централізованого теплопостачання поділяється на три етапи. Перший з них – розпалювання нагрівальних котлів, заповнення магістральних систем та вирішення проблем, які виникають на них. На вирішення цих питань, щоб подати теплоносій до засувки перед житловими будинками, відводиться близько трьох діб. Другий етап – заповнення внутрішньоквартальних систем, що займає близько 5 днів. Третій – забезпечення циркуляції теплоносія в самому житловому будинку, «розповітрювання».

«Це найскладніший етап, на який відведено близько 7 діб, але реалії свідчать, що він затягується значно довше – перш за все тому, що жителі верхніх поверхів не розповітрюють у себе батареї. Адже крани Маєвського розташовані в квартирах, і жителі повинні та зобов’язані це робити самотужки. Тож мешканці нижчих поверхів мають стимулювати мешканців останніх поверхів, аби вони це зробили», – зазначив директор департаменту.

Так виглядає процедура розповітрювання системи опалення

За його словами, спустити повітря на кожному стояку – процедура десяти хвилин. Але, якщо її не виконати, усі мешканці нижче розташованих квартир лишаться без опалення.

В будинках старої будови – 20-50-х років, крани для зливання теплоносія знаходяться на горіщах або в підвалі, де розташована запірна арматура. Давні мешканці таких будинків щороку проводять цю нескладну процедуру самотужки.

Кран Маєвського може бути і в підвалі старого будинку

«Із цими проблемами жителі звертаються до диспетчерської служби, яка передає заявки до аварійної, але вона насамперед ліквідовує пориви, а вже у другу чергу може дивитися проблеми з повітрям. Хотів би звернутися до мешканців верхніх поверхів: перевірте свої батареї, відкрийте крани Маєвського та випустіть повітря. Забезпечте, щоб по ваших стояках не страждали жителі», – звернувся до споживачів послуги опалення пан Максименко.