Влада Кам’янського обіцяє повторно звернутись до суду у справі «Рокобану»

Влада Кам’янського обіцяє повторно звернутись до суду у справі «Рокобану»

Як вже повідомляв «Пильний погляд», міськрада Кам’янського звернулась до суду з вимогою скасувати висновок Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів (Мінприроди), який дозволив діяльність заводу з переробки небезпечних відходів у нашому місті. Попри численні протести, такий завод вже змонтований ТОВ «Рокобан». Розгляд справи у суді припав на розпал передвиборчої кампанії.

Автор: Сергій Гузь.

Позов розглядає Окружний адміністративний суд Києва, адже він стосується рішення міністерства. ТОВ «Рокобан» у позові фігурує третьою стороною.

У позові міськрада просить визнати протиправним та скасувати висновок Мінприроди, який дозволяє діяльність заводу ТОВ «Рокобан». Адже в міністерстві проігнорували як численні протести громадськості та міської влади, так і реальну екологічну ситуацію в місті. Запуск ще одного небезпечного виробництва може ще більше погіршити стан екології.

Проте, Окружний адмінсуд Києва підійшов до розгляду справи з формальної сторони. На думку судді Наталії Шевченко, яка виносила рішення про прийняття позову до розгляду, кожна фізична чи юридична особа може оскаржити рішення суб’єкта владних повноважень, якщо воно порушує її права, свободи чи законні інтереси.

Проте, на думку судді, висновок Мінприроди, який оскаржується міськрадою, стосується дій, які має вчинити ТОВ «Рокобан».

«Зі змісту оскаржуваного висновку вбачається, що ним встановлені умови провадження планової діяльності, серед яких, суб`єкт господарювання зобов`язаний вчиняти певні дії. Таким суб`єктом за оскаржуваним рішенням є ТОВ «РОКОБАН». При цьому, жодних правових наслідків для Кам`янської міської ради згаданий висновок сам по собі не передбачає», – зазначено в мотиваційній частині ухвали суду.

Тобто, суд вважає, що оскаржувати висновок Мінприроди мало б саме ТОВ «Рокобан», якщо воно з ним не згодне. При цьому, суд не бачить, як цей висновок стосується міськради. А тому суд хоче, щоб міськрада надала обґрунтування, яким чином оскаржуваний висновок міністерства порушує її права, обов’язки чи інтереси.

В ухвалі суд надав міськраді (позивачу) п’ятиденний термін на усунення недоліків позовної заяви.

У міськраді відреагували на судову ухвалу і запевнили, що у відведений термін усі недоліки позовної заяви будуть усунені.

«Причин для хвилювання немає, так як це звичайна практика, в якій суд надає час для усунення недоліків позову. І в цьому випадку це не є відмовою в позові по суті», – пояснюють юристи, що супроводжують позов.

«Пильний погляд» продовжує стежити за розвитком подій навколо ТОВ «Рокобан».

Читайте також: