Українці в жовтні набагато частіше купували вживані авто, ніж нові

Українці в жовтні набагато частіше купували вживані авто, ніж нові

Українці в жовтні придбали вчетверо більше автомобілів б/в, ніж нових. Які марки авто були найбільш популярними в покупців, розповідає асоціація Укравтопром.

Автор: Валентин Фіголь.

У жовтні українці зареєстрували 38,8 тисяч легкових автомобілів з пробігом, ввезених з-за кордону. Це є рекордним показником з початку поточного року і в півтора рази більше, ніж у жовтні торік.

За той же час українці придбали 8,4 тисячі нових легкових автомобілів. Про це йдеться в повідомленні асоціації Укравтопром.

На автомобілі віком до 5 років прийшлась приблизно третина реєстрацій; ще третина – автомобілі, вироблені 6-10 років тому. Авто, вік яких перевищив 10 років, склали 40% жовтневих реєстрацій старих авто.

Покупці віддавали переваги автомобілям з бензиновими двигунами. Кожен десятий придбаний українцями автомобіль з пробігом був з встановленим газобалонним обладнанням. На гібриди і електромобілі прийшлося 3% реєстрацій імпортних б/в авто.

Найпопулярнішим б/в автомобілем місяця був Renault Megane. У жовтні українці зареєстрували 2 423 старих авто цієї моделі.

Другим за популярністю став Volkswagen Passat. За місяць на українські номери перейшли 2 022 авто цієї марки.

На третьому місці Skoda Octavia з результатом 1 996 розмитнених і зареєстрованих авто.

Продовжує список Volkswagen Golf – 1 961 реєстрація.

Замикає п’ятірку лідерів ринку легкових автомобілів з пробігом Ford Focus – 1474 придбаних авто.

Всього з початку року українську прописку отримали 281,1 тисяча ввезених з інших країн вживаних легкових автомобілів, що в 4,1 рази більше кількості реєстрацій нових машин за той же період.

Тимчасом ринок нових легкових автомобілів в жовтні продемонстрував найкращий результат з початку року, хоч і не дотягнув до обсягу річної давності.

Найбільшим попитом, як і роком раніше, користувалися нові автомобілі марки Renault, яких було зареєстровано 1431.

На другому місці – Toyota, реєстрації автомобілів якої сягнула 1365 одиниць.

На третій позиції – Kia, з результатом 830 зареєстрованих авто.

Skoda з результатом 593 авто – четверте місце.

Автомобілі марки Volkswagen – результат в 536 зареєстрованих авто, п’яте місце.

Всього з початку 2020 року українці придбали і поставили на облік 68,5 тисяч нових легкових автомобілів – на 3% менше, ніж за аналогічний період минулого року.