Мешканці Кам’янського виступають проти карантинних обмежень

Мешканці Кам’янського виступають проти карантинних обмежень

Водії громадського транспорту демонстративно ігнорують протиепідемічні заборони. Підприємці з Кам’янського мітингують в обласному центрі проти обмежень у діяльності кафе та ресторанів.

Автор: Валентин Фіголь.

Попри зусилля уряду «закрутити гайки» карантинного режиму, українці продовжують нехтувати обмеженнями. В Кам’янському серед активних противників карантину опинились водії громадського транспорту.

Вдень 11 листопада поліцейські, як пояснила Олена Тімченко, прес-офіцер Кам’янського відділу поліції, перевіряли дотримання протикарантинних заходів на громадському транспорті. Зокрема, зупинили на проспекті Свободи автобус, водій якого був без маски, склали протокол. Як повідомляють мешканці Кам’янського, водіїв без масок (маска під носом не має сенсу) можна побачити скрізь.

Поліція нагадує: при всіх рівнях епідемічної небезпеки забороняється перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Бізнес громадського харчування також виступає проти посилення карантинних обмежень. Сьогодні в Дніпрі біля будівлі облдержадміністрації мітингували з півтисячі підприємців, серед яких були й наші земляки. Мітингувальники були невдоволені наміром уряду ввести «карантин вихідного дня» в найближчі вихідні, обмеживши роботу кафе, ресторанів та інших закладів громадського харчування.

Про «карантин вихідного дня» говорили сьогодні і продавці на центральному базарі Кам’янського. «Поки що нічого нам не кажуть про закриття базару – тільки вимагають, щоб були маски та дезинфіканти», – коментують торговці інформацію від адміністрації ринку.

Кабінет міністрів України сьогодні прийняв рішення ввести «карантин вихідного дня» з 00:00 суботи 14 листопада.

Тепер у вихідні дні – з 00 години суботи до 00 понеділка – працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки, транспорт, ветеринарні аптеки, автозаправні станції.

Про намір «підставити плече» бізнесу, який постраждає від карантину, одразу заявив прем’єр-міністр України Дмитро Шмигаль.

Він пообіцяв, що скоро відновлять і розширять такі програми підтримки:

– компенсація частини зарплат працівників у зв’язку з простоєм;

– програма портфельних гарантій, яка повинна запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покриватися державою);

– можливість застосування механізму визнання «карантину вихідного дня» форс-мажорною обставиною;

– продовження реалізації програми доступних кредитів «5-7-9», яка дозволяє отримати кредитні канікули для бізнесу.

За словами глави МОЗ Максима Степанова, карантин посилюється для того, щоб розірвати ланцюг передачі COVID-19 від людини до людини і збити хвилю поширення коронавіруса.

Тимчасом, як повідомили в управлінні охорони здоров’я міської ради, станом на 11 листопада у Кам’янському на коронавірус хворіють 267 людей: 46 ‑ знаходяться на стаціонарному лікуванні в 7-й міській лікарні, 221 – на амбулаторному лікуванні під наглядом сімейних лікарів.

Загалом з початку реєстрації у Кам’янському зафіксовано 848 (з 4 по 10 листопада – 137) лабораторно підтверджених випадків COVID-19. З них 543 людини одужали, 38 – померли.