Найняти пересувну еколабораторію для обстеження території міста планує міськрада Кам’янського

Найняти пересувну еколабораторію для обстеження території міста планує міськрада Кам’янського

Звернутись до послуг пересувної сертифікованої лабораторії для екологічного моніторингу території міста планують посадовці міського самоврядування. Якщо депутати міськради схвалять виділення 42 тисяч гривень на цей захід.

Автор: Валентин Фіголь.

Про задуми міського самоврядування щодо екологічного моніторингу Кам’янського розповів Володимир Кремінь, заступник директора депаратменту охорони довкілля.

Відсутність ефективного екомоніторингу заважає посадовцям спілкуватись із забруднювачами, зазначив В. Кремінь. Щоб вимагати чогось від підприємств, треба точно знати, скільки яких речовин вони викидають в довкілля. Для отримання такої інформації природоохоронний департамент Кам’янського хоче звернутись до обласного комунального підприємства «Центр екологічного моніторингу». У них є пересувна лабораторія в мікроавтобусі «Фольксваген». Ця лабораторія може приїхати і поміряти забруднення довкілля в будь якому місці.

Одна доба роботи пересувної лабораторії коштує 42 тисячі гривень, пояснив Олександр Чернишов, перший заступник міського голови Кам’янського.

Лабораторія через добу надасть міській владі результати вимірювань: де скільки яких забруднень перебуває в атмосфері. Лабораторія сертифікована. А це значить, що її результати можна надавати державним контролюючим та правоохоронним органам для прийняття рішень щодо покарання забруднювачів.

«Ми вирішили запросити їх на один день до Кам’янського. Щоб побачити, чи будуть їх результати відрізнятись від тих, що ми отримуємо від підприємств, – пояснив О. Чернишов. – Якщо буде суттєва різниця – є сенс наймати лабораторію для подальшого обстеження».

Паралельно міське самоврядування планує до березня 2021 року запустити в дію 3 стаціонарні пости екологічного моніторингу. Зараз їх переобладнують, бо колишній підрядник свою роботу недоробив, і треба встановлювати інші прилади, запропоновані екологами з Кривого Рогу.

«Будуть результати вимірювань – будуть юридичні підстави для претензій до забруднювачів», – зазначив О. Чернишов. На його думку, держава несправедливо розділила «екологічні» надходження від забруднювачів: місту лишається всього чверть сплачених заводами грошей – решту забирають держава та область. «Ми травимось, ми воюємо з забруднювачами, а гроші йдуть не нам! – поскаржився посадовець. – От якби в місті, яке потерпає від забруднень, лишалось хоч 60% екологічних виплат…»

«Хай фільтри ставлять забруднювачі! – бурчали депутати міськради, слухаючи посадовців. – А то тільки й знають, що культурні центри та дитячі табори закривати!..»

Природоохоронне законодавство в Україні – не на користь населеним пунктам, констатував В. Кремінь. «Але ми не здаємося. Будемо не словом, а ділом стояти за чисте та безпечне довкілля!» – звернувся до новообраних депутатів заступник директора природоохоронного департаменту Кам’янського.