Ціни на газ та перспективи зниження тарифів для мешканців Кам’янського

Ціни на газ та перспективи зниження тарифів для мешканців Кам’янського

Газові тарифи сьогодні – чи не найактуальніша комунальна тема в Україні. Про це багато й гаряче говорять мешканці Кам’янського на мітингах та зустрічах з представниками міського самоврядування. Але ціна газу залежить не від міської влади, нагадують посадовці…

Автор: Валентин Фіголь.

30 газопостачальних компаній опублікували ціну на газ для населення на лютий 2021 року. Про це пише консультаційний центр ГазПравда.

Згідно з недавнім рішенням уряду, компанії не можуть встановлювати ціну вище 6,99 грн за кубометр до 31 березня поточного року. Однак, вони мають право встановити ціну менше максимально допустимого рівня.

Станом на вечір вівторка, 26 січня, п’ять компаній встановили ціну нижче 6,99 грн.

Зокрема, газопостачальна компанія Megawatt встановила ціну в 6,88 за кубометр, Агросинтез Трейдинг – 6,88 грн, Енергетичні ресурси України – 6,90 грн, Волиньелектро Збут – 6,97 грн, ETG.UA – 6,98 грн.

У решти газзбутів ціна кубометра зафіксована на рівні 6,99 грн.

Нагадаємо, що 28 грудня 2020 року 55 газопостачальних компаній оприлюднили ціни на газ для побутових споживачів на січень 2021 року. У ряді компаній анонсували зростання цін на газ.

Народ розхвилювасвся, і вже 11 січня 2021 року президент Володимир Зеленський на енергетичному нараді доручив Кабміну в терміновому порядку вирішити питання, пов’язане з тарифами на газ для населення. Уряд послухався та вжив низку заходів.

18 січня Кабінет міністрів опублікував постанову про граничну ціну на газ – 6,99 за кубометр.

25 січня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Кабмін готує законопроект про укрупнення газорозподільних компаній, щоб знизити тарифи на доставку природного газу.

“Уряд розробляє законопроект про укрупнення газзбутів, що дозволить зняти питання про захмарні платежах за розподіл газу. Плануємо його схвалити вже найближчим часом і подати до Верховної Ради”, – заявив Шмигаль на своїй сторінці в Facebook. Також в Кабміні обговорюють введення мораторію на нарахування пені і штрафів на газ за січень 2021 року. Окремо обговорюється “справедливий механізм формування ціни” на газ для ОСББ.