У Кам’янському зменшилась кількість онкохворих

У Кам’янському зменшилась кількість онкохворих

4 лютого – Всесвітній день боротьби з раком. Ця дата була проголошена Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями (UICC).

Як повідомили в Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту, у Кам’янському захворюваність на онкологічні хвороби у 2020 році становила 359,7 чоловік на 100 тис. населення. Взято на облік 857 чоловік (у 2019 році – 418,8 на 100 тис. населення, взято на облік 948 чол.). На першому місці – рак молочної залози –39,5; на другому – рак шкіри – 39,0; на третьому – рак легень – 36,5.( у 2019 році – на першому місці рак шкіри –56,3; на другому – рак молочної залози – 49,2; на третьому – рак легень – 35,9.). У занедбаному стані виявлено 15,3% (15,2% у 2019 році).

Згідно з оцінками спеціалістів Всесвітньої організації охорони здоров′я, більш 40% всіх випадків раку можливо попередити. Лікарі радять не забувати, що найкращим шляхом попередження як онкологічних, так і інших захворювань є профілактична поведінка – здоровий спосіб життя. Куріння, вживання алкоголю, ожиріння, малорухливий спосіб життя, стреси, надмірне перебування на сонці є одними з основних факторів виникнення захворювання.

Всесвітня організація охорони здоров′я докладає багато зусиль щодо лікування раку та інших захворювань. Ефективність лікування онкологічних захворювань удосконалюється з року в рік, медики ведуть пошук ліків, втілюють сучасне обладнання, можливо із часом будуть розроблені вакцини проти усіх форм раку.

Враховуючи небезпечність хвороби, вчасна діагностика допоможе врятувати життя. За умови діагностування  на ранніх стадіях у багатьох випадках рак можна повністю вилікувати. Однією з провідних проблем онкологічної допомоги є значний рівень занедбаності випадків раку. Часто це зумовлено відсутністю настороженості населення до онкозахворювань.

Фахівці зазначають, що єдиний метод боротьби із захворюванням на рак − лікування у медичному закладі. Самолікування неперевіреними методами та порадами «спеціалістів» з інтернету веде до прогресування хвороби та неможливості лікування.

Пройти необхідне обстеження та отримати необхідну допомогу можна на базі онкодиспансерного відділення КНП КМР«Міська лікарня № 9» за адресою: просп. Аношкіна,72.