Як дотягти до капремонту в Кам’янському, або про профілактику та лікування

Як дотягти до капремонту в Кам’янському, або про профілактику та лікування

Профілактика дешевша за лікування, кажуть лікарі. Приблизно таке ж можна сказати про житлово-комунальне господарство: своєчасно не проведене копійчане технічне обслуговування – шлях до дорогого капітального ремонту.

Автор: Валентин Фіголь.

Загальна біда групи житлових будинків по вулиці Ухтомського – руйнування верхнього поясу стін. Зверху, з даху тече вода в дощ і сніг, розмиває цегельну кладку. Цегла час від часу відривається і гепається донизу, лякаючи мешканців.

Крізь шпарини в зруйнованій кладці вода потрапляє і до помешкань верхнього поверху. Мокрі стіни та пліснява в квартирах в цьому районі – звична проблема.

Про свою біду міській владі мешканці нагадали на засіданні тимчасового штабу з питань ЖКГ Соцміста. Люди принесли цілу теку переписки з ЖЕКами та управляючою житлом компанією.

Спочатку мешканці писали про те, що в будинках руйнуються жолоби водовідливу по периметру стін. «Зробимо за наявності фінансування», – відповідали житловики ще з 20 сторіччя… На той час можна було обійтися незначним об’ємом робіт: замінити жолоби водозтоку.

Йшов час, жолоби догнили вщент, і вода почала руйнувати стіни зверху. «Вода затікає в квартири», – сповіщали черговий ЖЕК споживачі. ЖЕК відповідав, що наразі нема коштів.

Приблизно два роки тому мешканці будинку 19 по Ухтомського дочекались чергової комісії з УКОЖФ. Якраз тоді липневий шторм зірвав частину даху з будинку, через те, що у вершечку стіни виникла широка довга шпарина.

«Представник УКОЖФ в той же день оглянув дах та стіну і сказав, що тут капремонтом пахне, управляюча компанія такого не робить…», – розповідали мешканці будинку влітку 2018 року.

Дійсно в даному випадку потрібен вже капітальний ремонт верхнього поясу стін в кожному постраждалому від відсутності якісного обслуговування будинку. Про це людям повідомив Андрій Карпусь, заступник директора департаменту ЖКГ. Фахівці департаменту визначаться на місцях, замовлять проектні роботи… Але це буде нескоро, визнав А. Карпусь, і вельми дорого.

Тимчасом сьогодні, 5 лютого, в Кам’янському розгулявся північний вітер. Щоб стихія в найближчі дні не перетворила поточні ремонти в капітальні, бригади підрядників КП «Добробут» їздили по місту, прибиваючи відірвані вітром шматки покрівель.