Збори тренерів та чемпіонів з карате відбудуться в Кам’янському

Збори тренерів та чемпіонів з карате відбудуться в Кам’янському

Традиційна зимова «Школа тренерів» збирає в Кам’янському майстрів кіокушин-кан карате та приймає титулованих закордонних гостей.

Автор: Валентин Фіголь.

Зимова учбово-тренувальна школа Дніпровського бранча «Кіокушин-кан стандарт-2021» проводиться в нашому місті за ініціативою Кам’янської федерації кіокушин-карате з 2018 року. До Кам’янського збираються тренери з карате – обмінятися досвідом, повчитись одне в одного та у визнаних майстрів.

«Цей захід проводиться для стандартизації техніки, підвищення кваліфікації спортсменів, підготовки суддів та формування збірної команди», – прокоментував подію Євген Колішевський, голова міської федерації кіокушин-кан карате.

«Школа тренерів» відбудеться 11-14 лютого на базі КСК «Прометей».

Цьогоріч у заході беруть участь не лише українські спортсмени. Як експерт запрошений Артур Арушанян, старший тренер Арцахської федерації з Ояма Кіокушинкай карате (Вірменія). А. Арушанян – трикратний чемпіон світу та 5-кратний чемпіон Європи з карате. На думку керівництва Кам’янської федерації кіокущин-кан карате, Артур в свої 27 років є одним із самих результативних бійців за останні п’ять років.

«Ми давно спостерігали за кар’єрою Артура, дивились його поєдинки, – розповів інструктор з карате Олександр Наконечний. – Врешті, ми планували цей візит і раді, що нарешті вдалося запросити пана Арушаняна».

«Артур не лише титулований боєць, – зауважив Є. Колішевський. – Він ще й може навчити інших людей, підготувати нових чемпіонів. Це велика рідкість – коли видатний боєць може бути ефективним тренером!»

Запрошувати іноземних фахівців корисно для розвитку власних спортивних кадрів, зазначають тренери. Коли бійці змагаються одне з одним лише в певній громаді, «варяться у власному соку» – це гальмує розвиток майстерності. До того ж, кажуть каратисти, найліпше надихає до звершень живий приклад іншої людини.

А з пана Артура вийшов добрячий приклад для початківців! З дитинства хлопчик мав хворе серце і був слабенький та кволий. Аж ось батьків хтось надоумив віддати 13-річного Артура до школи карате. І тренування зміцнило дух та загартувало тіло – в 17 років юнак став чемпіоном Європи, і це був лише початок спортивної кар’єри…

«Мені подобається Україна та українці, – розповів молодий майстер. – Люди тут відкриті до спілкування, охоче діляться знаннями та сприймають нове».

В єдиноборствах, зауважив пан Арушанян, досвід та регалії можуть зробити зі спортсменом кепську річ: людина починає думати, що вже все вміє, і перестає вчитись. Глухне до порад колег: мовляв, я старший за віком чи за кольором поясу – що ти мене тут агітуєш?.. Так спортсмен втрачає здатність до розвитку.

«Процес навчання безкінечний, бо нема меж довершеності», – нагадав пан Артур. І наголосив, що українські колеги завжди радо дослухаються до рекомендацій щодо техніки та тактики бою.

Дехто з фахівців досі зберігає в таємниці методику навчання та виконання певних прийомів, зазначив майстер. Але така таємничість – теж самообмеження в розвитку.

«Талановита людина розкриє всі свої карти – і знову виграє!» – впевнений чемпіон з Арменії.

Одне з завдань «школи тренерів», як відзначають майстри – популяризація єдиноборств як системи виховання сильних та відповідальних людей.