Ліквідація старої влади та утворення нової: сесія райради в Кам’янському

Ліквідація старої влади та утворення нової: сесія райради в Кам’янському

Формуванням виконавчого апарату та передаванням майна від старих органів самоврядування до нових займались на сесії 19 лютого депутати Кам’янської районної ради.

Автор: Валентин Фіголь.

Дозвіл на виступ надає головуючий на сесії, нагадав на самому початку сесії голова Кам’янської районної ради Сергій Жилко.

В райраді утворено фракцію партії «Пропозиція» з 4 депутатів на чолі з Юрієм Зайцевим.

Юрій Зайцев, голова фракції “Пропозиція”

Кам’янська райрада засідала в конференц-залі колишньої Заводської райадміністрації в районі меморіалу «Прометей». В залі холодно – присутні не знімають верхнього одягу.

У райради, створеної в грудні 2020 року, досі нема свого приміщення і технічних засобів для організації роботи. Депутати реєструються вручну і голосують підняттям посвідчень або позначками на паперових бланках. Це займає чимало часу. Тому розгляд порядку денного переривається паузами на збирання папірців та підрахунок голосів.

«У нас ще буде своя електронна система!» – мріє Тетяна Завгородня, керуюча справами райради.

Одразу ж виявилось, що не всі депутати навчились правильно ставити ті позначки. В голосуванні по порядку денному сесії двоє депутатів зіпсували бюлетені…

Райрада продовжила формувати свій виконавчий апарат та визначати його повноваження. Надали, зокрема, голові райради право затверджувати зміни до структури та чисельності апарату ради, умови оплати праці керівництва.

Було прийнято рішення про вступ Кам’янської районної ради до Дніпропетровської обласної асоціації органів місцевого самоврядування.

Також на сесії розглядались питання майна новоутвореної райради. Було затверджено кілька передавальних актів від ліквідованих Криничанської, Верхньодніпровської та П’ятихатської райрад, їх підрозділів і комунальних підприємств. Тобто, новоутворена Кам’янська районна рада приймала під своє управління майно колишніх районів. А також передавала деякі соціальні об’єкти – лікувальні та дитячі заклади, під опіку міському самоврядуванню населених пунктів.

Насамкінець сесія розглянула депутатські запити фракцій «За ма      йбутнє» та «Батьківщина» про утворення тимчасової робочої групи для перегляду Регламенту районної ради. В запитах голови фракцій критикували процедуру проведення першої установчої сесії ради. Депутатам не зрозуміло, хто розробляв Регламент райради. Депутати двох зазначених фракцій пропонують обговорити кандидатури голів постійних комісій та президії райради. «Ми хочемо поваги!» – кажуть депутати.

Фракція «За майбутнє» пропонувала ще створити «юридичну» групу за участю правників для «реагування на різні правові колізії, що виникають в роботі ради…»

Більшість депутатів не підтримала запити колег. «Більшість є більшість…» – зауважив депутат від «Батьківщини» Олег Плахотнік.

Рада розглянула та підтримала ще два депутатських звернення про недопущення зростання комунальних тарифів – від фракцій ОПЗЖ та «Батьківщини».