Проблему звалищ сміття біля офісів обговорювали члени міськвиконкому в Кам’янському

Проблему звалищ сміття біля офісів обговорювали члени міськвиконкому в Кам’янському

Як змусити підприємців підтримувати благоустрій територій, прилеглих до їхніх комерційних об’єктів? Про це говорили члени виконавчого комітету Кам’янської міськради на попередньому засіданні 22 лютого.

Автор: Валентин Фіголь.

Питання про прибирання сміття біля офісів та крамниць виникло на засіданні, де розглядались проекти рішень майбутнього засідання міськвиконкому, запланованого на 24 лютого.

Проблему звалищ сміття біля офісів обговорювали члени міськвиконкому в Кам’янському - ФОТОЧлени виконкому саме розглядали звернення підприємця, яка просила скасувати штраф, що їй присудили. Підприємця оштрафували восени за те, що біля її офісу на вулиці Республіканській, 24, валялось опале листя. На думку покараної, віддати за таку провину 1700 гривень – це занадто суворо. Вона просила не штрафувати її цього разу.

Аналогічною було прохання орендаторки комерційного об’єкту на вулиці Менделеєва: не штрафувати її на таку ж суму, бо вона не власниця об’єкту.

Бізнесмени часто безвідповідально ставляться до прибирання закріплених територій, поділився досвідом об’їздів території міста член міськвиконкому Іван Горбаренко, директор КП «Транспорт». «У комунальних підприємств в бюджеті не передбачені витрати на прибирання територій, а комунальники прибирають!» – зауважив він.

«Всі знають, що є Правила благоустрою, що є 15 метрів навколо об’єкту, які треба підтримувати в санітарному порядку, – нагадала Світлана Колісніченко, керуюча справами міськвиконкому. – Інспектори КП «Благоустрій» спочатку проводять бесіду з підприємцем, попереджають – і лише потім складають протокол про порушення Правил».

«Дехто прямо у вічі каже інспекторам з благоустрою – не будемо прибирати!» – прокоментував ситуацію І. Горбаренко.

Проблему звалищ сміття біля офісів обговорювали члени міськвиконкому в Кам’янському - ФОТОПринагідно згадали власників оздоровчого комплексу «Русалка», яких теж вже штрафували, але біля об’єкта досі безлад, за словами члена виконкому Володимира Креміня, заступника директора департаменту захисту довкілля Кам’янського.

Біля комерційних об’єктів, де не прибирається територія, часто збираються стихійні звалища, зауважив пан Кремінь.

Проблему звалищ сміття біля офісів обговорювали члени міськвиконкому в Кам’янському - ФОТОЯк зобов’язати власників об’єктів підписувати угоди на вивезення сміття, яке вони утворюють – таке питання поставили самі собі члени виконкому. Інспектори з благоустрою не перевіряють наявність таких угод – цього нема в їх повноваженнях, зауважила юрист КП «Благоустрій».

Отже, щоб підприємці тримали закріплену територію в порядку та платили за вивезення свого сміття, треба їх регулярно штрафувати і рекомендувати заключати угоду на вивезення відходів, запропонувала С. Колісніченко.

«Вони все одно будуть підтримувати благоустрій прилеглих територій – тільки це буде виходити їм дорожче», – попередила недбалих підприємців керуюча справами виконкому.