Ліцензію на маніпуляції з відходами отримало відоме в Кам’янському ТОВ «Рокобан»

Ліцензію на маніпуляції з відходами отримало відоме в Кам’янському ТОВ «Рокобан»

Ліцензію на провадження господарчої діяльності в сфері поводження з небезпечними відходами видало Міндовкілля скандальному забудовнику, що планує відкрити завод по переробці небезпечних відходів в Південному районі Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Наказ про видачу ліцензії ТОВ «Рокобан» був розміщений 19 лютого на сайті Міністерства захисту довкілля України.

В документах, приторочених до наказу, можна побачити, яку саме господарчу діяльність дозволяє ліцензія. ТОВ «Рокобану» дозволяється збирання, зберігання та переробка різноманітних відходів. Серед них – відходи хімічної промисловості, полімерні відходи, нафтопродукти, відпрацьовані акумуляторні батареї, медичні відходи, в тому числі післяопераційні залишки, а також інші органічні рештки – здихлятина тощо.

ТОВ «Рокобан», нагадаємо, стало відомим в Кам’янському під кінець 2019 року своїм наміром відкрити біля залізничної станції «Запоріжжя-Кам’янське» завод з переробки хімічно небезпечних відходів.

Громада Кам’янського та міське самоврядування висловили своє невдоволення цим задумом, бо вважають майбутнє виробництво екологічно небезпечним. Представники ТОВ «Рокобан» не тільки не розвіяли підозр кам’янчан – навпаки, вони ховались і від представників влади, і від мешканців міста, жодного разу не поспілкувавшись із ними відкрито.

Попри протести громади, Міндовкілля надало торік позитивний висновок наміру підприємців проводити виробничу діяльність. Кам’янчани писали до міністерства, що вони незгодні з цим висновком. Кам’янське міське самоврядування торік обіцяло судитись з «Рокобаном». Збираються через суд скасувати висновок Міністерства захисту довкілля та відібрати земельну ділянку, яку орендував забудовник.

«С «Рокобаном» – там все зараз законсервовано!» – прокоментував ситуацію з будівництвом  заводу з переробки відходів Юрій Лисяк, заступник директора департаменту захисту довкілля Кам’янського.

Як відомо, наразі на проммайданчику, де заплановано діяльність «Рокобану», ще з минулого року було змонтовано піч для спалювання сміття. Але вона не працює, як запевнили містян представники забудовника.