Обіцяні протести фермерів біля Кам’янського втрачають сенс

Обіцяні протести фермерів біля Кам’янського втрачають сенс

Фермери анонсували на середину березня страйк, якщо влада не зменшить їм штрафи за зберігання пального без ліцензій. Влада почула аграріїв і  обіцяє відповідно поміняти законодавство України.

Автор: Валентин Фіголь.

Невдоволення українських фермерів штрафними санкціями за зберігання пального без ліцензій було почуте державою. 4 лютого Роман Лещенко, Міністр аграрної політики та продовольства України, провів зустріч з Головою Державної податкової служби Олексієм Любченко щодо проблем ліцензування пального для фермерів.

Про це міністр повідомив в своєму телеграм каналі, пише agronews.ua.

Ключовою була тема неадекватно високих штрафів для аграріїв за несвоєчасне оформлення ліцензій на зберігання пального.  Фермери скаржились на те, що буквально за діжку солярки в автопричепі можуть оштрафувати на півмільйона гривень.

Посадовці обговорили також помилки, які допускають аграрії при отриманні ліцензій. Як зауважувала раніше заступник аграрного міністра Світлана Воробей, фермери бувають самі винні в тому, що їх штрафують – нехтують вимогами закону.

Міністр аграрної політики та продовольства та головний фіскал домовилися про першочергові кроки до правового вирішення питання, написав пан Лещенко.

Посадовці домовились про те, щоб радикально зменшити штраф за перше порушення, і значно збільшити – у разі повторення.

Також штрафи залежатимуть від об’ємів пального, що використовується. На малого фермера з об’ємом зберігання 20 тон не має накладатися штраф того ж розміру, що і на нафтобазу з об’ємом зберігання 2 тисячі тон.

Наперед посадовці домовились вирішити всі спірні питання щодо штрафів за змішування пального та заправки чужої техніки для обробки власної землі.

Вирішено розпочати спільну консультаційну роботу серед аграріїв щодо дотримання Інструкції про порядок поводження з паливно-мастильними матеріалами.

«За потреби – внести необхідні зміни в законодавство. Дякую Олексію Любченку за конструктивний підхід і готовність йти на зустріч у вирішенні проблемних питань аграріїв. Спільними зусиллями ми доб’ємося успіху», -резюмував пан Лещенко.

Як писав «Пильний погляд», українські фермери збирались, якщо влада їх не почує, виходити на акції протесту – аж до перекриття автотрас.

Читайте також:

Якого врожаю слід чекати в Кам’янському районі