Якого врожаю слід чекати в Кам’янському районі

Якого врожаю слід чекати в Кам’янському районі

Рясний врожай, на рівні щедрого 219-го року, обіцяє фермерам заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Готуючись до посівної, аграріям слід враховувати кліматичні зміни, рекомендують фахівці.

Автор: Валентин Фіголь.

«Беручи до уваги теперішній стан озимих культур, кількість опадів, які випали за зиму, і наявність вологи, сьогодні ми можемо зробити наступний прогноз виробництва основних сільськогосподарських культур.

За попередніми підрахунками, очікується, що цьогорічний врожай зернових досягне рекордного показника 2019 року – 75 млн тон. Кількісна оцінка очікуваного виробництва олійних культур на рівні 19,1 млн тон.

Якого врожаю слід чекати в Кам’янському районі - ФОТО

Площа під зерновими та олійними сільськогосподарськими культурами цього року становить 24,2 млн га, що на 0,3 млн га більше, ніж у 2020 році», – повідомив заступник міністра на своїй сторінці у Фейсбук.

Коригувати плани посівної в залежності від кліматичних змін рекомендує Національна екологічна рада Украіни. Очікується, що 2021 рік буде значно теплішим за 2020, який теж відзначився великою кількістю днів з температурою вище 30°С. Потепління особливо відчувається в північних регіонах України. Частішають грози, які чергуються з періодами посухи, а також ураганні вітри.

Кліматичні зміни можуть викликати передчасне дозрівання ярих зернових культур і одночасно знизити їх врожайність, попереджують фахівці НЕРУ. Тривалість періоду активної вегетації рослин вже виросла в середньому на 10 днів.

У той же час умови росту для озимої пшениці прогнозуються як більш сприятливі завдяки відносно теплим зимам. Озимий ріпак також буде ліпше рости в північних регіонах і гірше в південному степу. На північ зсуваються і зони вирощування сої, кукурудзи та соняшника.

Різкі зміни погоди, нагадали екологи Нацради, пригнічують захисні сили агротехнічних рослин. Отже, отримують більше шансів різні хвороби рослин, шкідників, активізуються більш стійкі до негоди бур’яни.