Ковід в Кам’янському: втома, тиша та оптимізм

Ковід в Кам’янському: втома, тиша та оптимізм

Поки мешканці Кам’янського перестають носити маски там, де цього не вимагають, держава посилюватиме профілактичні заходи. Введено Національний план з вакцинації, а поліція рекомендує українцям готуватись до локдауну через ковід.

Тимчасом науковці прогнозують пік захворюваності на ковід в Україні до середини квітня, а поліпшення ситуації – до Великодня.

Автор: Валентин Фіголь.

Втома від карантину

«У нас в під’їзді паніка, – розповідає одна пенсіонерка другій, сидячи поряд в салоні автобуса без маски. – В одній родині виявили коронавірус, а вони обидва ходять вулицею, наче нічого й не сталося!»

«А звідки знаєте, що в них коронавірус?» – питає скептично налаштована співрозмовниця з маскою, надітою нижче носа.

«Жінка працює прибиральницею в медзакладі, – пояснює розповідачка. – Була температура, перевірили – і знайшли ковід!..»

карантин
Рік тому кам’янчани у більшості дотримувались карантину попри відсутність хворих у місті.

Рік карантину показав: населення Кам’янського так само легковажно ставиться до можливості заразитися коронавірусом, як і в квітні 2020  року, коли в Україні було виявлено всього 1462 випадки захворювання. В Кам’янському тоді ще не було офіційно підтверджених випадків. Але в квітні 2020 року вулицями Кам’янського ходило набагато більше людей в масках, ніж рік по тому. В масках їздили і водії та пасажири громадського транспорту.

Сьогодні ситуація така: за минулі вихідні, проводячи профілактичне відпрацювання території міста, поліцейські склали в Кам’янському 103 протоколи за порушення правил карантину.

На кінець березня 2021 року в Кам’янському на коронавірус хворіло 692 кам’янчанина: 158 чоловік знаходяться на стаціонарному лікуванні в 7-й міській лікарні.

З 30 березня по 2 квітня, за даними міського управління охорони здоров’я, в Кам’янському виявили 105 нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу. Скільки їх станом на 5 квітня – про це лабораторний центр доповість завтра, 6 квітня, пояснили в міськуправлінні – статистику збирають не щодня.

карантин
Сьогодні мешканці міста не завжди дотримуються карантину, навіть під час масових заходів.

Загалом з початку реєстрації по 30 березня у Кам’янському зафіксовано 3651 (з 23 по 30 березня – 441) лабораторно підтверджених випадків COVID-19. З них 2804 – одужали, а 155 – померли.

«Часто під час виконання своїх функцій поліцейський у відповідь на зауваження про, наприклад, відсутність маски, чує образи, звинувачення та інколи навіть прокльони, – прокоментував ставлення громадян до заходів індивідуальної безпеки Ігор Клименко, голова Нацполіції України. – Але все ж таки намагається достукатися до правосвідомості людини!».

План по уколах

Створення національного плану вакцинації проти COVID-19 схвалив Володимир Зеленський, Президент України. План передбачає до кінця року прищепити більшість дорослого населення України, як повідомляє сайт глави держави.

Президентський указ ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 квітня про національний план вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусів SARS-CoV-2.

Рішення РНБО зобов’язує Кабмін протягом тижня забезпечити розробку та затвердження національного плану вакцинації проти COVID-19 з урахуванням міжнародного досвіду.

Так, має бути встановлено:

– мінімально необхідну щомісячну кількість щеплень,

– визначені джерела і терміни поставки вакцин для профілактики коронавирусной хвороби, а також відповідальні особи.

Кінцева мета плану – охоплення щепленням більшості дорослого населення України до грудня 2021 року для формування колективного імунітету до коронавірусу.

МОЗ, за рішенням РНБО, має зробити все необхідне, аби поставити в Україну якнайскоріше стільки вакцини, скільки треба, а також дати доступ населенню до вакцинації і всю необхідну інформацію щодо щеплень.

РНБО доручає уряду звернутись до міжнародних організацій по допомогу в проведенні кампанії імунізації населення.

З початку вакцинації в Україні прищепились від коронавірусу, на 5 квітня, 291 824 оcоби.

В Дніпропетровській області вакциновано 20899 осіб, повідомляє Мінфін.

Скільки людей вакцинувались в Кам’янському на 5 квітня – про це міськуправління охорони здоров’я сказати не може. Дані про вакцинування медичні заклади самостійно відправляють до області, на міському рівні інформація не акумулюється. Єдине, що можуть сказати посадовці – те, що сьогодні вакцинацію пройшли 48% персоналу міськлікарні №7 та приблизно кожний десятий співробітник – в інших закладах галузі.

Тривога та оптимізм

Епідеміологічну ситуацію в Україні фахівці визначають як напружену. В столиці введено з 5 квітня локдаун, Дніпропетровщина перебуває в «помаранчевій» зоні карантину.

«Введення посиленого локдауну – вимога часу. Щодня ми спостерігаємо зростаючу статистику кількості хворих. І що найстрашніше – кількість людських життів, які забрав COVID-19», – прокоментував ситуацію І. Клименко.

«У КОВІД-реанімації потрійне перевантаження. На тебе дивляться втомлені від хвороби і життя люди, – поділився баченням ситуації Сергій Риженко, лікар обласної лікарні імені Мечнікова. – У КОВІД-корпусі 130 осіб, 24 вкрай важких і критичних».

Кількість активних хворих в Україні сьогодні, за даними МОЗ – 369 162 особи. Лише за останню добу в країні через ковід було госпіталізовано 3275 осіб. померли від коронавірусної хвороби 257 людей.

Тимчасом фахівці НАНУ пишуть, що їхній прогноз щодо розвитку епідемії в Україні більш оптимістичний, ніж вчені давали раніше

«Статистичні показники останніх декількох днів дають підстави сподіватися, що загальна епідемічна динаміка розвивається по кілька більш оптимістичним сценарієм, ніж прогнозувалося», – заявили в НАН.

Найбільше занепокоєння вчених викликає збільшення кількості активних госпіталізацій.

Прогноз НАНУ дозволяє очікувати піку хвилі епідемії протягом однієї – двох тижнів.

З госпіталізації на реальне поліпшення ситуації можна сподіватися до початку травня, додали в НАН.

Зауважимо: саме на цей час – 2 травня – припадає святкування у православних християн Великодня.

З початку епідемії COVID-19 в Україні зафіксовано 1 731 971 захворілих, 1 342 536 з них одужали та 34 075 – померли.