Фермери навколо Кам’янського налаштовані песимістично

Фермери навколо Кам’янського налаштовані песимістично

Пізній та дорогий врожай вітчизняних овочів та зростання імпорту чужоземної зеленини прогнозують фермери Кам’янського району та Петриківки, а також південних регіонів України.

Автор: Валентин Фіголь.

Нинішня весна місцевим фермерам не така. Пізня, кажуть: холодна, примхлива, мокра. В того озима цибуля померзла, в того плантацію суниці морозами прибило… Затримується посадка у відкритий грунт картоплі, ріпчастої цибулі.

«Пізніше посадимо – пізніше попродаємо, – пояснює Сергій, фермер з Верхньодніпровського кутка новоствореного Кам’янського району. – А ринок не чекатиме: мережі закуплять ефіопську зеленину миттю!»

«Торгівельні мережі хочуть мати справу з великими об’ємами, а тут потрібні планове господарство – теплиці, поливальні системи, – розповідає Олександр, гуртовий торговець овочами. – Звідки у наших селян гроші на все те? А імпортне – хоч з Ірану, хоч з Польщі – завжди є в пропозиції!»

зелень
За високих цін на різну зелень виручити може городина на підвіконні.

«Я би поставив теплиці, хоч вони й окупаються не одразу, – зізнається Вадим, фермер з Петриківщини. – Аби при собівартості 7 гривень за кілограм я міг продавати зеленину по 20-25 за кіло! А так мережам наші об’єми нецікаві. А перекупник бере по 10-11 гривень. А потім ті салати продаються по 60-70 гривень в супермаркеті!»

На несприятливі погодні умови і, як наслідок, часткову втрату врожаю, скаржаться і агровиробники південних регіонів . Про це повідомляє портал агровиробників UHBDP.

«З початку березня кілька разів на ґрунті температура опускалася до мінус 3-4°С, раз – до мінус 12°С. Тож не дивуйтеся, що ціни на редис та молоду капусту зараз настільки високі, – зазначає Едуард Дембінов, фахівець з розвитку плодоовочевого ринку Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва та фонду LASKA. – Торік у цей час оптова ціна редису становила дві гривні за кілограм, і виробники масово викидали овочі у посадках біля ринку в Великих Копанях (Херсонська область), а сьогодні редис оптом коштує 35-38 гривень».

Цьогоріч зеленина буде дорогою, прогнозують селяни. Кажуть, що на ціну вплине і підвищення тарифів на електроенергію. Всі види упаковки стануть дорожчими: сітки, ящики, коробки. Цього року вже спостерігається різкий стрибок цін на агроволокно, тепличну плівку, подорожчали насіння, добрива, пально-мастильні матеріали. Послуги сезонних працівників також стали дорожчими на 10-15 гривень і становлять 45-50 гривень за годину роботи.