Бюджет участі в Кам’янському: менше проектів – більше креативу

Бюджет участі в Кам’янському: менше проектів – більше креативу

Майже на третину менше проектів подали мешканці Кам’янського на конкурс «бюджету участі» в 2021 році. Це не мінус, а ознака зрілості процесу партиципаторного бюджетування, коментують представники міського самоврядування.

Автор: Валентин Фіголь.

Прийом проектів на конкурс «бюджету участі» 2021 року в Кам’янському завершився на тому тижні. Мешканці подали 79 проектів. Торік на конкурс було подано 125 проектів.

«Я не вважаю це мінусом, – прокоментувала зменшення кількості претендентів Людмила Гончаренко, куратор партиципаторного бюджетування від департаменту економічного розвитку Кам’янського. – Прийшли саме ті, хто мав прийти. Не бачу необхідності додатково стимулювати подання, щоб не збільшувати конкуренцію».

Цьогоріч період прийому проектів на конкурс був самим коротким за всі роки існування «бюджету участі» в нашому місті – всього три тижні. «І це було сплановано. Ми економимо час, щоб швидше перейти до реалізації», – акцентувала Л. Гончаренко.

Під час прийому проектів відчувався вплив карантину, зауважила посадовець. Більшість проектів було подано онлайн, всього 7 проектів подано через ЦНАП.

Сума на проекти-переможці 2021 року – 5 мільйонів гривень

«Проекти більш творчі, суттєво більше заходів. Люди хочуть більше позитивних емоцій, ніж матеріального, – прокоментувала отримані проекти пані Гончаренко. – Приємно здивувала молодь. Активізувалися, хочуть спілкування».

Серед конкурсних проектів чимало оригінальних, відзначила куратор «бюджету участі». Це, наприклад, екологічні акції – озеленення, зариблення, екомоніторинг, роздільний збір сміття, вирішення питань з безпритульними тваринами. Широко представлений туристичний напрямок: квест-екскурсії з розміщенням міні-скульптур, облаштування мистецької алеї “Арт-простір”, мотузковий парк, історичні екскурсії, розробка бренду міста. Чимало фізкультурних проектів; облаштування великого роледрому, скейт-парку, майданчика для воєнної підготовки.

Містяни хочуть проведення мистецьких заходів: дводенний молодіжний фестиваль з багатьма локаціями, рок-фестиваль “Бітломанія”, змагання з риболовлі, турнір з боксу, туристичний зліт, створення цифрової бібліотеки з висвітленням пам`яток у загальному доступі, масовий танцювальний турнір.

Серед нетипових проектів партиципаторного бюджетування – закупівля світовідбивальних жилетів для школярів міста, благодійна допомога дітям-сиротам, безкоштовне відвідування театру студентами та безкоштовні послуги для вразливих категорій населення.

Специфічні забаганки кам’янчан – створення музеїв спорту та історії МВС і поліції. Один проект подали мешканці селища Карнаухівка: модернізація паркової зони відпочинку.

Судячи з поданих проектів, для мешканців Кам’янського лишаються актуальними вуличні тренажери, нові зони для пікніків-барбекю, спортивні поля, паркові зони та майданчики.