День довкілля в Кам’янському: суботник з прибирання та озеленення

День довкілля в Кам’янському: суботник з прибирання та озеленення

Прибиранням сміття та озелененням території біля лівобережного дренажного каналу відзначили небайдужі мешканці Кам’янського День довкілля 17 квітня.

Автор: Валентин Фіголь.

День довкілляЗо три десятки людей взяли участь в акції «Чистий слід» на березі лівобережного дренажного каналу в Кам’янському. Переважно, це були молоді люди: спортсмени, музиканти, активісти-екологи. На суботник їх запросила екологічна громадська організація «Голос Природи», яка традиційно влаштовує подібні заходи в нашому місті багато років.

«Наша мета – не тільки прибрати сміття біля каналу, а й привернути увагу влади та громадськості до санітарного та екологічного стану такої гідротехнічної споруди, як лівобережний дренажний канал», – розповів Євген Колішевський, виконавчий директор ГО «Голос Природи».

Екіпірувавшись, учасники акції рушили вздовж каналу в районі монумента воїнам-інтернаціоналістам. Сміття збирали в різні мішки по видах: скло – в одні мішки, пластикову тару – в інші, різне шмаття та порожні «тетрапаки» – в третій. Сміття потім забрали традиційні партнери таких заходів – приватне підприємство «Чисте місто».

День довкілляДітей, які теж брали участь в прибиранні, попередили: бите скло, шприці та інші небезпечні предмети самим не брати, а кликати дорослих.

Одночасно з прибиранням активісти проводили озеленення території між монументом та каналом. Озеленювали незвичним для Кам’янського способом: викопували молоді рослини в тих місцях, де вони ростуть надто щільно, і пересаджували туди, де нічого не росте.

«Це логічне рішення – розсаджувати по території ті рослини, які тут вже ростуть, самостійно і без догляду, – прокоментував новацію Є. Колішевський. – Ми консультувались з фахівцями, і вони кажуть, що пересаджування дикорослої молодої порості – це нормальний спосіб озеленення».

Учасники акції сподіваються, що їхній «чистий слід» помітять земляки і захочуть підтримати чистоту довкілля в рідному місті.

День довкілля