Коронавірус в Кам’янському: загострення та легковажність

Коронавірус в Кам’янському: загострення та легковажність

Попри зростання кількості уражених коронавірусною хворобою в місті, кам’янчани продовжують легковажити обмеженнями карантину.

Автор: Валентин Фіголь.

Більше хворих та померлих

Епідемічна ситуація із захворюваності на коронавірусну хворобу COVID-19 на території міста Кам’янське залишається складною. Про це повідомила лікар-епідеміолог Олена Литвиненко, завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ВСП «Кам’янський міський відділ лабораторних досліджень ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України».

За першу половину квітня захворюваність зросла більше ніж на чверть. На кінець поточного тижня ковідом хворіли більше тисячі кам’янчан, кожний третій був госпіталізований.

Загалом з початку реєстрації у Кам’янському було зафіксовано понад 4,6 тисяч лабораторно підтверджених випадків COVID-19. З них 3,3 тисячі людей одужали, 183 – померли.

Активізація епідемічного процесу розпочалась з середини лютого і на сьогодні динаміка щодо зростання захворюваності зберігається.

Захворюваність на COVID-19 протягом 2021 року змінювалась помісячно:  січень – 362 випадки,  лютий – 312, березень-1077. У порівнянні з лютим поточного року захворюваність у березні зросла в 3,5 рази.

Нагадуємо, що з 20 березня у Дніпропетровській області, і в Кам’янському зокрема, запроваджено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки, який є попереджувальним рівнем та свідчить про ускладнення епідемічної ситуації, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів.

Протягом останніх тижнів зберігається стійка тенденція до зростання кількості летальних випадків. Якщо в 2020 році в Кам’янському серед осіб з лабораторно підтвердженим діагнозом COVID-19 померло 92 людей, то за поточний період 2021 року їх вже 85, (станом на середину квітня).

Тривожною лишається тенденція за рівнем госпіталізації, який протягом останніх трьох діб перевищував індикаторний показник 60 на 100 тисяч населення (89,7 на 100 тис. нас.).

Завантаженість ліжок з киснем протягом останніх днів поточного тижня зростає і становить: 73,6% (при індикаторному ≤65%).

За даними лабораторних досліджень, на території міста  встановлено циркуляцію «британського» штаму коронавірусу.

Цей штам відрізняється коротким інкубаційним періодом в 1-3 дні, у 3 рази більшою заразністю, зменшенням питомої ваги легких форм захворювання та високою смертністю.

На думку медиків Кам’янського, саме циркуляція «британського» штаму вірусу і стала причиною різкого зростання захворюваності та летальності в місті  з другої половини лютого поточного року.

Небезпечна легковажність

Основною причиною високих рівнів захворюваності, зауважила лікар-епідеміолог, є недотримання карантинних та обмежувальних протиепідемічних заходів як загальним населенням, так і керівниками закладів, установ, підприємств, організацій.

Коронавірус в Кам'янськомуажність - ФОТО
Під час масових заходів політики та активісти часто ігнорують небезпеку коронавірусу. На фото учасники суботника, організованого представниками партії “Сила людей” – усі без масок на обличчі.

За даними Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, з початку квітня порушення карантинних заходів встановлені на 155 об’єктах нагляду. Держпродспоживслужбою надано 155 приписів щодо усунення порушень, 124 особи притягнуто до адміністративної відповідальності.

Особливу роль у зростанні захворюваності відіграє і порушення умов самоізоляції хворими на СОVID-19, які є основним джерелом інфекції для оточуючих.

«Найбільш значущою причиною зміни в сприйнятті пандемії є наявність хворого родича. Той, хто зіткнувся з хворобою своїх близьких виявляли більше стурбованості, більше розмірковували про пандемію, більш гостро сприймали загрозу від неї, відчували більший страх від невідомості, і робили більше спроб для контролю пандемії COVID-19. Тобто люди, які ще не зіткнулися з цією хворобою серед своїх близьких, психологічно більш схильні ігнорувати можливі загрози», – зазначила О. Литвиненко.

Коронавірус в Кам'янському
Так само під час суботника проігнорували вимоги карантинної безпеки і учасники суботника, організованого представниками ПП “Бджола”.

Таким чином, відчуття «зрозумілості» коронавірусу може нести вигоду для зниження тривоги і стресу, але, з іншого боку, обернутися меншим дотриманням профілактичних заходів і провокувати більший ризик зараження.

 

 

«Подолати епідемію ми зможемо тільки тоді, коли будемо відповідально ставитись до свого здоров’я і дотримуватись правил самоізоляції, гігієни та своєчасно вакцинуватись. Іншшого шляху не існує», – нагадала кам’янчанам Тетяна Мухарська, головний лікар міського Центру здоров’я та медицини спорту.