Ситуація на кордоні з РФ: українців просять «не нагнітати»

Ситуація на кордоні з РФ: українців просять «не нагнітати»

Вже місяць, як Росія стягує війська до кордонів України. Головнокомандувач збройних сил України просить українців «не нагнітати ситуацію та не розбурхувати панічні настрої в суспільстві».

Тероборона Дніпропетровщини готова до будь якого розвитку ситуації і може бути мобілізована повністю за добу, кажуть добровольці.

Автор: Валентин Фіголь.

Ситуація на кордоні з РФ: українців просять «не нагнітати» - ФОТООстаннім часом спостерігається нарощування російських військ уздовж державного кордону та на тимчасово окупованих територіях України. Про це нагадав Руслан Хомчак, головнокомандувач ЗСУ, на своїй сторінці в ФБ.

«Такі дії викликані спробою вкотре випробувати нашу державу на стійкість та готовність дати гідну відсіч агресору, а суспільство – на єдність, – заявив Р. Хомчак. – Як свідчить набутий за роки війни з російським окупантом досвід, у такій ситуації потрібні: врівноваженість, виваженість у рішеннях та консолідація зусиль органів державної влади, місцевого самоврядування, територіальних громад».

Військові заявляють, що вивчають ситуацію. «Генеральний штаб прогнозує всі можливі варіанти розвитку ситуації та визначає адекватні шляхи реагування. Наші розвідувальні структури пильно стежать за характером дій противника та моделюють подальший розвиток обстановки», – розповів головнокомандувач.

Українська сторона теж готується до різних сценаріїв, наголосив Р. Хомчак. В різних областях держави проводяться планові та позапланові збори резервістів та територіальної оборони, а також «інші заходи відповідно до виконання завдань з оборони держави на потенційно загрозливих напрямках».

«Прошу представників органів державної влади та місцевого самоврядування не нагнітати ситуацію та не розбурхувати панічні настрої в суспільстві», – звернувся до українців очільник ЗСУ.

Головнокомандувач заявив: «Збройні Сили України високо цінують патріотизм та героїзм, відданість і безкорисність усіх добровольців та небайдужих громадян, зокрема, бригад територіальної оборони Збройних Сил України. І про це достеменно знає наш споконвічний ворог».

Водночас, пан Хомчак наголосив небажаність створювання «невизначених законом воєнізованих формувань».

За його словами, «подібна не скоординована діяльність може бути спекулятивно використана російською пропагандистською машиною для інформаційного підтвердження їхніх маніпулятивних та брехливих тверджень щодо ситуації в Україні».

Натомість, головнокомандувач звернувся до українців із закликом долучатись до Збройних Сил України, поповнювати оперативний резерв і підрозділи територіальної оборони.

Ситуація на кордоні з РФ: українців просять «не нагнітати» - ФОТОПідрозділи тероборони в Дніпропетровській області готові до загострення ситуації, повідомив Віталій Чернявський, командир Штабу національного захисту Кам’янського. Батальон тероборони повністю зформовано, регулярно проводяться навчання бійців.

«Штаб завжди перебуває в стані повної бойової готовності, – прокоментував ситуацію В. Чернявський. – Наші бійці пройшли АТО, чимало й сьогодні служать в різних підрозділах. Для повної мобілізації нам потрібна доба».