Як мешканці Кам’янського залучені до оборони міста

Як мешканці Кам’янського залучені до оборони міста

Які воєнізовані, але не військові, підрозділи мають охороняти та обороняти Кам’янське та його околиці у випадку збройного конфлікту? Про це розповів Віталій Чернявський, координатор Штабу національного захисту Дніпропетровщини в Кам’янському.

Автор: Валентин Фіголь.

Про те, що підрозділи громадянської самооборони Дніпропетровщини готові до будь якого розвитку ситуації і можуть бути мобілізовані повністю за добу, «Пильний погляд» розповідав кілька днів тому.

Як мешканці Кам’янського залучені до оборони міста - ФОТОРеакція аудиторії свідчить про те, що багато людей не розуміють, про які підрозділи та формування йдеться, коли кажуть про громадянську та територіальну самооборону. Так зауважив В. Чернявський.

Він пояснив, шо в Кам’янському на базі міського центру комплектації кадрів ЗСУ (військомат) сформовано батальйон територіальної оборони штатом в більш як півтисячи бійців. Це різні люди, які живуть своїм звичайним життям, але при цьому є бійцями батальйону, регулярно навчаються військовій справі на базі частин ЗСУ.

Бійці батальйону в разі необхідності охоронятимуть стратегічні об’єкти: ГЕС, водоканал тощо.

Як мешканці Кам’янського залучені до оборони міста - ФОТОТакож при Дніпропетровській ОДА сформовано громадське формування «Штаб національного захисту». На базі цього ГФ в 2014 році формувались перші добровольчі підрозділи Дніпропетровщини – наприклад, полк Дніпро-1.

Існує також громадська організація «Штаб національного захисту», пояснив В. Чернявський. Вона займається допомогою учасникам АТО та їх родинам, волонтерською діяльністю, і не є воєнізованим об’єднанням.

Пан Чернявський є координатором ГФ «Штаб національного захисту» в Кам’янському районі.

Підрозділи тероборони в Дніпропетровській області готові до загострення ситуації, повідомив Віталій Чернявський. Батальон тероборони повністю сформовано, регулярно проводяться навчання бійців.

«Штаб завжди перебуває в стані повної бойової готовності, – прокоментував ситуацію В. Чернявський. – Наші бійці пройшли АТО, чимало й сьогодні служать в різних підрозділах. Для повної мобілізації нам потрібна доба».