Влада Камянського у суді оскаржила фінансові претензії фірми Дубінського

Влада Камянського у суді оскаржила фінансові претензії фірми Дубінського

Фірма, пов’язана з бізнесменом Володимиром Дубінським, досі не надала документів щодо своїх вимог сплатити їй з міського бюджету більше 15 мільйонів гривень. Мова йде про ТОВ «Екологія – Д», керівництво якої заявляє, що місто винне ці гроші за косіння трави у 2019-2020 роках. Тепер ці претензії розгляне Господарський суд Дніпропетровської області.

Автор: Сергій Гузь.

Влада Камянського у суді оскаржила фінансові претензії фірми Дубінського - ФОТО
Т.Щебетова

Вимога сплатити підконтрольній фірмі Дубінського більше 15 мільйонів гривень не нова. Вона виникла відразу, як тільки міська влада звільнила Тетяну Щебетову, колишню керівницю комунального підприємства «Управляюча компанія з обслуговування житлового фонду» (КП «УКОЖФ»).

Сталося це ще в кінці грудня минулого року.  Тоді пов’язані з Володимиром Дубінським фірми не тільки влаштували саботаж з прибирання міста та надання інших послуг (як от ремонт ліфтів чи надання послуг аварійної служби), а ще й висунули вимог на 30 з гаком мільйонів гривень. У тому числі були і вимоги від ТОВ «Екологія – Д», про які неодноразово писав «Пильний погляд».

З самого початку міська влада просила компанії надати документи та оригінали договорів, які б підтверджували наявність величезної заборгованості. Та минуло вже чотири місяці, а документів досі немає. Тоді як фірми Дубінського використовують ці борги для судових позовів, які блокують фактичне реформування послуг з управління житлом.

Тож цього разу з позовом до суду проти ТОВ «Екологія – Д» звернувся керівник ліквідаційної комісії КП «УКОЖФ» Андрій Тарадін.

Позивач зазначає, що 23 грудня 2020 року приватним нотаріусом Дніпровського міського нотаріального округу Дніпропетровської області винесено виконавчий напис про стягнення з КП «УКОЖФ» на користь ТОВ  «Екологія-Д» грошових коштів у розмірі 15,8 млн.грн.

У виконавчому написі міститься посилання на договір реструктуризації заборгованості від 24 вересня 2020 року між позивачем та відповідачем на цю ж суму. Також вказано, що сума боргу виникла внаслідок не оплати комунальним підприємством наданих послуг з покосу трави «на підставі договору №2019/04/09 від 09.04.2019 та додаткової угоди від 31.12.2019 на суму 17206890грн.16коп».

Влада Камянського у суді оскаржила фінансові претензії фірми Дубінського - ФОТОПозивач зазначає, що за результатами позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності комунального підприємства, оформленої актом від 22.12.2020, встановлено відсутність певної кількості оригіналів господарських договорів та документів, пов`язаних із їх виконанням. Книга обліку господарських договорів на підприємстві відсутня.

Позивач стверджує, що на підприємстві відсутні будь-які договори та документи, пов`язані із їх виконанням (акти приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), рахунки тощо) із ТОВ «Екологія-Д». В електронній системі закупівель Prozorro також відсутня інформація про закупівлю позивачем робіт та послуг відповідача.

Тож керівник ліквідаційної комісії просить суд визнати припис нотаріуса  таким, що не може бути виконаним.

Представники фірми «Екологія – Д» намагалися заблокувати цей судовий позов, проте, суд вирішив прийняти його до розгляду.

Більше того, суд вирішив залучити у якості третьої сторони (на боці відповідача) і самого нотаріуса, який зробив припис на користь фірми, пов’язаної з Володимиром Дубінським.

У судових документах також йдеться про те, що до поліції передані дві заяви щодо змови колишніх керівників КП «УКОЖФ» та ТОВ «Екологія – Д» з «можливою зловмисною домовленістю».

Наступне судове засідання у цій справі призначене на 25 травня 2021 року.

Читайте також:

О митинге дворников, фейках и справедливом конкурсе от «Экологии Д»