Нардепи прогнозують скорочення населення на 10 мільйонів та захмарні зарплати українців

Нардепи прогнозують скорочення населення на 10 мільйонів та захмарні зарплати українців

До 2050 року чисельність громадян України скоротиться ще на 28% у разі розвитку «песимістичного сценарію», або на 18% за «середнього сценарію». Народні обранці вважають, що за середніми показниками смертності, народжуваності та нульового рівня міграції у 2050 році очікувана чисельність населення України складе трохи менше 33 мільйонів осіб, проти майже 41 мільйона зараз. Такі дані містяться у пояснені до нового законопроекту щодо майбутнього пенсійного забезпечення.

Нардепи прогнозують скорочення населення на 10 мільйонів та захмарні зарплати українців - ФОТО
Динаміка скорочення населення України за останні два десятиліття

Цікаво, що попри катастрофічне скорочення населення, чисельність якого стане меншою, ніж зараз у Польщі (близько 38 млн громадян), нардепи прогнозують суттєве покращення доходів та рівня життя українців.

Так, у пояснювальній записці зазначено, що вже у 2023 році середня зарплата українців досягне 17 603 гривні, а у 2030 році – майже 40 000 гривень. Що ж стосуються 2050 року, то на той час середня зарплата українців сягне небачених зараз більшістю 174 000 гривень.

Законотворці малюють стрімке економічне зростання для України. Так, валовий внутрішній продукт (ВВП) зросте до 2050 року у 10 разів і досягне 41 трильйона гривень (зараз 4,2 трильйона гривень). Показник не виглядає надто фантастичним, якщо врахувати, що за останні 15 років він так само зріс у 10 разів. Правда, у перерахунку на долари США, цей самий показник за ці роки виріс лише вдвічі. То ж «успіху» в 10-кратному зростанні номінального ВВП, по великому рахунку,  треба завдячувати не стільки економічним досягненням, скільки 5-кратному знеціненню самої гривні та шаленій інфляції.

У новому прогнозі депутати не пояснюють, за рахунок чого станеться стрімке зростання ВВП чи зарплат, проте обіцяють, що це буде не за рахунок інфляції. Її до 2050 року прогнозують утримувати на рівні 2%.

Час покаже, наскільки правдиві очікування народних депутатів. Насторожує лише те, що на підставі цих прогнозів приймаються закони, які визначатимуть наше життя вже зараз, а не тільки через 30 років. Як, наприклад, згаданий законопроект щодо обов’язкового накопичувального пенсійного страхування. Про нього більш детально ми розповімо у наступній публікації на цю тему.